MKS przegrywa jedną bramką

W meczu pierwszej rundy górą był Orzeł, wygrywając 30:25 (12:11). Rewanż również na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze ręczni z Przeworska. Zwycięstwo goście zapewnili sobie w ostatniej akcji meczu, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Szczypiorniści MKS Biłgoraj mimo przegranej w tym meczu wykazali się dużą determinacją, wolą walki i chęcią zwycięstwa.

Choć początek meczu należał do gości (0:2, 1:3), biłgorajanie doprowadzili do remisu, a następnie toczyli wyrównaną walkę i kilkakrotnie wychodzili na dwubramkowe prowadzenie (10:8, 16:14, 21:19). MKS nie potrafił jednak odskoczyć od przeciwnika na więcej niż dwie bramki, mając ku temu dogodne sytuacje. W końcowych minutach meczu tym razem to goście wyszli na prowadzenie. MKS zdołał jednak doprowadzić do remisu (30:30). Wydawało się już, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Biłgorajanie, niestety, popełnili błąd, co wykorzystali goście i wygrali to spotkanie jedną bramką.

W przerwie meczu odbyła się licytacja koszulek zawodników kadry narodowej w piłce ręcznej Michała Chodary i Rafała Glińskiego, natomiast przy wejściu sprzedawane były cegiełki. Zebrane pieniądze będą przekazane na leczenie i rehabilitację małej Igi Pawelec, chorującej na epilepsję dziecięcą.

W kolejnym meczu MKS Biłgoraj zagra na wyjeździe z KS Azoty II Puławy.

MKS Biłgoraj – Orzeł Przeworsk 30:31 (19:19)

Skład MKS: Blicharz, Bednarz, Kołacz – Maciocha 9, Samoszczuk 7, Kuszewski 6, Baryła 4, Wrażeń 4, Oleszek, Rubin, Małek, Świeca, Popowicz.