- Reklama -

- Reklama -

Mistrzyni świata

Danuta Ulidowicz w Wiosce Dziecięcej SOS w Biłgoraju przepracowała ponad trzydzieści lat. W tym czasie wychowała 19 dzieci. Mimo że początki pracy nie były proste, swojej decyzji nie żałuje.

W środę, 30 czerwca w Wiosce Dziecięcej SOS w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z uhonorowaniem Danuty Ulidowicz – matki SOS o najdłuższym stażu na świecie.

Matką w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju jest od 1988 roku. Wcześniej przez 4 lata była w Wiosce ciocią. Pierwszy raz usłyszała o Wiosce w audycji radiowej, kiedy to pod koniec sierpnia 1983 roku czekano na pierwsze rodziny SOS w Biłgoraju. Pod koniec audycji podano informacje o naborze kandydatek do pracy z dziećmi. Pomyślała, że to jest właśnie to, co chciałaby robić i wysłała zgłoszenie.
Najpierw korespondencja, następnie rozmowy i kurs przygotowawczy. A potem zaczęła swoje życie w Wiosce Dziecięcej. Przez te lata pracy z dziećmi dzieliła z nimi radość i łzy, ich sukcesy i porażki, po prostu starała się być dla nich kimś bliskim, kogo im do tej pory brakowało. Na początku było trudno.
Każdy z jej podopiecznych to osobna historia. Każdy z nich w momencie przyjścia do domu w Wiosce SOS w Biłgoraju miał za sobą traumatyczne przejścia, został zraniony przez najważniejsze osoby w życiu. Teraz, już jako dorośli ludzie, mają swoje rodziny, dobrze radzą sobie w życiu. Jak sami przyznają – to zasługa pani Danusi, która zastąpiła im tych, których zastąpić się nie da – rodziców.
Podczas spotkania wzruszeniom, łzom i wspomnieniom nie było końca.
Uroczystość poprzedził wykład „Budowanie więzi z dziećmi, ich znaczenie w relacjach z rodzicami i opiekunami”. Wręczono również dyplom „Przyjaciela dzieci”. Otrzymała go Teresa Jonik oraz firma Borg Warner.
Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Był festyn na którym nie brakło konkurencji sportowych, zabaw z klownem i malowanie twarzy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.