- Reklama -

- Reklama -

Mistrzyni na spotkaniu w rodzinnej gminie

Kilkanaście dni temu w Albanii stawała na podium Mistrzostw Europy U-23 w podnoszeniu ciężarów, a w przyszłym tygodniu będzie gościć w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy. Spotkanie ze sztangistką Agnieszką Zimroz, bo o niej mowa, odbędzie się we wtorek 8 listopada o 11.00.

- Reklama -

 

- Reklama -

 

Urodzona w Zamchu w gminie Obsza Polka startowała w Albanii w kategorii do 87 kilogramów. Wyrwała 92 kilogramy i podrzuciła 109 kilogramów, co dało jej złoty medal w rwaniu i srebrny w podrzucie, a łączne 201 kilogramów w dwuboju dało jej drugie miejsce w młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

To pierwszy tytuł Agnieszki Zimroz w mistrzostwach Starego Kontynentu, która trenuje w LKS „Znicz” Biłgoraj. W klubie nad jej rozwojem czuwają trenerzy Andrzej Strzałka i Henryk Wybranowski, a w kadrze pracuje z Antonim Czerniakiem i Markiem Sachmacińskim oraz fizjoterapeutką Eweliną Daniszewską.

Sztangistka z Zamchu trenuje podnoszenie ciężarów od 13 roku życia, ale mimo dopiero 21 lat na swoim koncie ma już wiele sukcesów. M.in. była piąta na Mistrzostwach Europy do lat 15 w Nowym Tomyślu, a na mistrzostwach U-17 w Mediolanie zdobyła srebrny medal. Brąz wywalczyła w ubiegłym roku podczas ME U-20 i U-23 w Finlandii. Uzyskała wtedy, jeszcze jako juniorka… taki sam rezultat, który teraz dał jej tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Europy.

Podczas wtorkowego spotkania w GOK w Obszy Agnieszce Zimroz będą towarzyszyć przedstawiciele „Znicza” Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.