- Reklama -

- Reklama -

„Mistrzyni księgowości” z RCEZ

Martyna Kryń z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zwyciężyła w finale III Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw zorganizowanego przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu.

- Reklama -

W I etapie konkursu udział wzięło 129. uczniów, z czego 25 osób zakwalifikowało się do finału.

W etapie finałowym uczniowie zmierzyli się z zadaniami z rachunkowości i finansów przedsiębiorstw przygotowanymi w formie testu komputerowego. Poza właściwymi odpowiedziami, drugim kryterium decydującym o kolejności miejsc zajętych przez laureatów był czas, w jakim rozwiązali konkursowe zadania. Zwyciężczynią konkursu została Martyna Kryń z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, która w nagrodę otrzymała laptop. Drugie i trzecie miejsce należało do uczennic ZSP nr 1 w Zamościu – Sylwii Oryszczak (II miejsce) i Aleksandry Głąb (III miejsce).

– Pytania były dość trudne i zaawansowane, ale udało mi się im sprostać. Od szkoły podstawowej interesowałam się matematyką i potem, w gimnazjum i technikum, rozszerzałam swoją wiedzę. Jestem teraz uczennicą czwartej klasy technikum ekonomicznego w RCEZ w Biłgoraju i chciałabym z tym zawodem związać swoją przyszłość. Chciałabym zostać księgową – powiedziała po ogłoszeniu wyników Martyna Kryń.

- Reklama -

Nagrody laureatom wręczyli: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski i dyrektor ZSP nr 1 w Zamościu Sylwia Horoszkiewicz. Podczas konkursu do finalistów zwróciła się także dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ dr inż. Maria Kierepka, która zachęcała do podjęcia studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Uczelni Państwowej w Zamościu.

– W naszej uczelni zdobędziecie państwo wiedzę m. in. z zakresu obsługi finansowej i rozliczania podmiotów gospodarczych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, zarządzania finansami, ubezpieczeń i bankowości. Wiedzę zdobywacie w 25 procentach na wykładach i aż w 75 procentach na zajęciach praktycznych – mówiła dr inż. Maria Kierepka, dodając, że zajęcia prowadzą praktycy i specjaliści branżowi, zaś praktyki zawodowe trwają 6 miesięcy. Dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ przypomniała również, że w trakcie studiów można uzyskać bezpłatnie certyfikat księgowy C.I.K.

Finał III Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw odbył się 26 listopada. Sponsorami nagród w konkursie byli: Bank BPS S.A. oddział w Zamościu, Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, PGE Dystrybucja S.A. oddział w Zamościu i PC Partner Kancelaria Biegłego Rewidenta Piotr Cybula w Krakowie. Poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowali: Cukiernia Mariusza Wasila w Zamościu i Ewa Kruk, właścicielka restauracji Skarbiec Wina i Karczmy Zamojszczyzna.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.