- Reklama -

Mistrzyni fryzjerstwa w ZSZiO

W poniedziałkowy poranek 2 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się pokaz i szkolenie prowadzone przez Elenę Voynovą – międzynarodową stylistkę z Ukrainy. Zaproszony gość ujawnił najnowsze trendy współczesnego fryzjerstwa. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie technikum, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz biłgorajscy fryzjerzy współpracujący ze szkołą.

Poniedziałkowy pokaz oraz szkolenie fryzjerskie w ZSZiO w Biłgoraju zorganizowane zostało przez nauczycielki zawodu – Iwonę Kozyrę, Danutę Demuchę oraz Ewę Blachę. Zajęcia fryzjerstwa praktycznego prowadziła ukraińska stylistka fryzur – Elena Voynova. Jej kariera fryzjerska nie była od początku utorowana w tym kierunku. Nigdy nie marzyła o tym, aby być fryzjerką, za to bardzo pragnęła studiować. Jednak los zdecydował inaczej, Voynova zaczęła pracować w zawodzie jako fryzjerka. Zrozumiała sens i cel tej pracy dopiero kiedy zobaczyła jak piękne rzeczy można stworzyć rękoma. Od tego momentu zaczęła ciężko pracować i rozwijać swoje umiejętności. Dzięki temu zapracowała na wielki sukces, gdyż obecnie jest międzynarodową stylistką fryzur oraz założycielką i dyrektorem Sztuki Fryzjerskiej w Kijowie.

Mistrzyni fryzjerstwa poprowadziła pokazy i szkolenie, podczas których zaprezentowała i nauczyła wykonywać 3 rodzaje popularnych fryzur. Warsztaty były okazją do szlifowania przez uczniów technikum swojego fryzjerskiego fachu. Nauczyciele przedmiotu, zapraszając profesjonalistę do szkoły, chcieli aby obok kursów i praktyk, odbyły się także tego typu warsztaty, dzięki którym młodzież może uczyć się od najlepszych. W ramach tych warsztatów uczniowie mogli poszerzyć swoje horyzonty, a przede wszystkim wiedzę na temat profesjonalnego fryzjerstwa. Motywem przewodnim tego spotkania był apel aby wyjść poza ramy swoich ławek szkolnych, nie opierając swojego talentu tylko i wyłącznie na wiedzy podręcznikowej, ale przede wszystkim na rozwinięciu swych skrzydeł na szczeblu manualnym.

Uczniowie po odbyciu warsztatów mogli uzyskać certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności i kwalifikacje. Taki dokument jest dowodem dla przyszłych klientów o solidnym przygotowaniu fryzjerów do wykonywania swojego zawodu. Kolejnym plusem tego typu warsztatów było zdobycie dodatkowej wiedzy także przez nauczycieli zawodu. Dzięki temu mogą być na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami stosowanymi we fryzjerstwie. Wiedza ta jest niezbędna aby kształcić młodych adeptów fryzjerstwa na wysokim poziomie.

- Reklama -

Uczniowie technikum fryzjerskiego uważają, że współcześnie jest duże zapotrzebowanie na specjalistów, w tym także fryzjerów. Jest to zawód wymagający ciągłego doszkalania się, zdobywania wiedzy na temat nowych trendów, a także właściwego doradztwa klientom. W związku z wszelkie szkolenia i warsztaty są dla nich niezwykle cenne. Daje to okazję do podpatrzenia w jaki sposób pracują profesjonaliści. Zauważone przez nich tajniki fryzjerstwa pozwalają wykorzystać je w praktycznych zajęciach. Taka wiedza jest bezcenna i szalenie ważna dla przyszłego fryzjera. Elena Voynova dzięki swojej historii na pewno zmotywowała młodzież uczącą się w Technikum Fryzjerskim do osiągania sukcesów zawodowych w przyszłości.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.