Mistrzowie Polski w kumite drużynowym z Biłgoraja

Drużyna z Biłgoraja w składzie: Wojtek Kukiełka, Patryk Jarosz, Szymon Różański i Kacper Pańko zdobyła złoty medal w konkurencji kumite drużynowe. Biłgorajanie przy wsparciu zawodnika z Zamościa Kacpra Pańko, który aktualnie przyjął barwy klubowe BKKT Biłgoraj, zwyciężyła wszystkie pojedynki i pomimo debiutu w grupie juniorów (16-17 lat) nie dała żadnych szans rywalom z Koszalina, Niepołomic, Łódzkiej AKKT i w finale drużynie z „AKK 44 Łódź”.

Poza „drużynówką” nasi zawodnicy świetnie wystartowali w konkurencjach indywidualnych.

Patryk Jarosz zdobył srebrny medal w kumite indywidualnym oraz V miejsce w kata indywidualnym, Szymon Różański srebrny medal w FUKU-GO (grupa juniorów młodszych), Kacper Pańko brązowy medal w FUKU-GO, ponadto Wojtek Kukiełka i Patryk Jarosz zdobyli brązowy medal w konkurencji EN-BU.

Bardzo dobry debiut zanotowały juniorki młodsze: Katarzyna Pawęska, Gabriela Olszowy i Magda Bury, zajmując V miejsce w konkurencji kata drużynowe, ponadto na Mistrzostwach Polski debiutowali Michał Kleban i Krzysztof Szofer.

Sensei Andrzej Szeliga nie ukrywa swojej dumy i radości z wyników oraz sportowej postawy podopiecznych, mając nadzieję, iż wyniki zawodników dają im bardzo duże szanse na start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym roku w dniach 15-16 października w Krakowie.