- Reklama -

Mistrzowie królewskiej gry

Prawie 70 uczniów z powiatu biłgorajskiego rywalizowało w czwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa. Zawody zdominowali reprezentanci gospodarzy z Józefowa i szachiści ze szkoły w Tereszpolu Kukiełkach, którzy podzielili się miejscami na podium po połowie.

Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców.

Spośród najmłodszych szachistów z klas I – III szkół podstawowych zwyciężył Kamil Wlaź z SP Józefów przed szkolnym kolegą Hubertem Słupskim i Jakubem Kimakiem z SP Tereszpol Kukiełki. W kategorii dziewcząt triumfowała Wiktoria Kwiatkowska także z SP Tereszpol Kukiełki, a kolejne miejsca na podium zajęły Gabriela Surmacz i Natalia Borowiec z SP Józefów.

Zawodnicy ze szkoły w Tereszpolu Kukiełkach okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji uczniów klas IV – VI. Wygrał Wojciech Hurkała, drugi był Dawid Kurzyński, a trzecie miejsce zajął Kamil Kręt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Kinga Radymiak, na drugiej pozycji zawody ukończyła Kinga Hurkała z SP Tereszpol Kukiełki, a na trzeciej – Emilia Zawiślak z SP Józefów.

Reprezentanci gospodarzy zdominowali turniej w najstarszej grupie zawodników z klas VII – VIII podstawówek i gimnazjalistów. Zwyciężył Kacper Mielniczek, drugie miejsce zajął Krzysztof Rychter, a trzecie – Karol Chyrzyński. Wszyscy uczą się w Gimnazjum w Józefowie. Z kolei całe podium w kategorii dziewcząt zajęły szachistki ze szkoły w Tereszpolu Kukiełka. Na pierwszym stopniu stanęła Wioletta Margula, na drugim – Joanna Bielak, a trzecia była Magdalena Kawka.

Najlepsi szachiści odebrali puchary i medale, a wszyscy szachiści, oprócz pamiątkowych dyplomów, wzięli udział w losowaniu upominków, ufundowanych przez reprezentujących organizatorów – dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie Edytę Nieśpiał i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Beatę Zaśko oraz Jerzego Strzałkę.

W towarzystwie dyrektorek – Edyty Nieśpiał i Beaty Zaśko turniej otworzył Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz, koordynatorką zmagań była Alicja Góra, a funkcję sędziego zawodów pełnił Artur Kimak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.