- Reklama -

- Reklama -

Mistrzostwa w Speedcubingu (film)

W sobotę 25 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju po raz drugi zjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju oraz Ukrainy, Litwy i Białorusi, którzy układają kostkę Rubika i jej odmiany na czas. Mistrzostwa w Speedcubingu w Biłgoraju zakończyły się w niedzielę 26 stycznia.

Paweł Zygmunt, organizator Turnieju mistrzostw w Speedcubingu: 

 

Uczestnicy  rywalizują w 17 konkurencjach, podczas których układają kostkę Rubika z zamkniętymi oczami, jedną ręką, stopami. W niektórych konkurencjach brana jest również pod uwagę najmniejsza liczba ruchów, oraz rodzaj kostki, które są w różnych kształtach i rozmiarach. Film z wydarzenia poniżej: 

- Reklama -

– Układanie kostki na zawodach daje wielką frajdę, możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami, a także nauczenia się nowych technik od innych uczestników. To także szansa zobaczyć jak układają kostkę najlepsi – mówi organizator Paweł Zygmunt.

Podczas układania kostki wyrabia się cierpliwość, wytrwałość, a także zdolność zapamiętywania poszczególnych ruchów, w celu uzyskania efektu końcowego. Jest to też świetny sposób na koncentrację oraz przewidywanie następnych ruchów. Jednym słowem mały przedmiot ma wiele zalet. Układanie ścianek tej bryły ma pozytywny wpływ na doskonalenie precyzji ruchów dłoni, może także mieć zastosowanie w przygotowaniu dzieci w wieku przedszkolnym do funkcji pisania ręcznego oraz rozwoju psychomotorycznego potrzebnego do wykonywania wielu innych precyzyjnych czynności za pomocą dłoni.

Dotychczasowe wyniki: kliknij tutaj

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.