Mistrzostwa Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej

W Polsce tego typu szkół prowadzonych przez ministra środowiska jest jedenaście. Rywalizują one pomiędzy sobą w różnych dyscyplinach sportowych. W tym roku gospodarzami „siatkarskiego święta” wśród przyszłych leśników była szkoła w Tucholi, położona w województwie kujawsko-pomorskim.

Obie drużyny jechały na zawody z dużymi nadziejami, aby osiągnąć najwyższe cele i nie zawiodły pokładanych w nich oczekiwań. Reprezentacja chłopców trenowana przez Jacka Grabiasa nie miała sobie równych, w całym turnieju nie przegrała seta. W półfinale pokonała bardzo silny zespół z Białowieży, a w meczu o złoty medal, kontrolując ciągle wynik, gospodarzy z Tucholi.

W rywalizacji dziewcząt prym wiodły reprezentantki Tucholi i Biłgoraja, wygrały mecze eliminacyjne i półfinałowe bez większych kłopotów. Mecz finałowy był niezwykle emocjonujący i wyrównany, a końcówki setów to istne horrory. Ostatecznie biłgorajanki uległy w dwóch setach 29:31 i 24:26. Wyróżnienia otrzymali: Monika Nieckarz – NAJLEPSZA ATAKUJĄCA i Marcin Bryła – NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK. Wróciliśmy z mistrzostw ze złotymi i srebrnymi medalami. Jesteśmy bardzo zadowoleni. BRAWO MY!

SKŁADY DRUŻYN

Dziewczęta: Natalia Juszczak – kapitan, Julita Zając, Klaudia Fila, Aleksandra Torba, Monika Nieckarz, Agnieszka Kopacz, Patrycja Gęborys, Weronika Wolińska, Amelia Wieczorek i Gabriela Smyl. Trener – Piotr Demucha.

Chłopcy: Łukasz Mazurek – kapitan, Wojciech Mielniczek, Grzegorz Januszko, Krzysztof Miś, Paweł Zielonka, Marcin Bryła, Norbert Kubrak, Sebastian Nizio, Mateusz Sakowicz, Piotr Pętek, Adrian Grzebieniak, Adam Mokrzecki, Jakub Smyk. Trener – Jacek Grabias.