Krystyna Deryło

Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016

Patryk Jarosz wywalczył swój pierwszy brązowy medal Mistrzostw świata w konkurencji: kata indywidualne, Szymon zakończył swój start w konkurencji fuku-go przed wejściem do finałowej czwórki.

Podczas XXIII Mistrzostw Europy Karate Fudokan BKKT Biłgoraj reprezentowali: Wojciech Kukiełka i Patryk Jarosz, którzy zdobyli brązowe medale w konkurencji kumite drużynowe.

W Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym wzięło udział 12 reprezentantów BKKT Biłgoraj: Milena Dycha, Tomek Sosiński, Wojtek Kuderawiec, Adam Michalik, Andrzej Sosiński, Martyna Maksymiec, Ola Wach, Piotrek Wojciechowski, Sonia Łukaszczyk, Nadia Socha, Roksana Bury, Kasia Kinal.

Wspaniale podczas dwóch dni zaprezentowali się nasi najmłodsi karatecy, którzy w II Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym zdobyli 2 medale w konkurencji kata: złoty medal wywalczył Tomek Sosiński, brązowy medal – Martyna Maksymiec.

W sumie pod jednym dachem TAURON Areny Kraków zgromadziło się ponad 2 tysiące zawodników z 38 państw! Tuż po zawodach 20 mistrzów sushi pod wodzą mistrza świata w sushi Alona Thana razem z uczestnikami warsztatów ułożyło imponującą mozaikę – 8 m na 8 m, bijąc tym samym rekord świata. Mozaika, na którą złożyło się 20 tysięcy porcji, przedstawiała postacie karateków. Czas mistrzostw to oczywiście rywalizacja karateków, ale również bardzo dużo dodatkowych atrakcji. W hali odbywały się m.in. animacje karate czy warsztaty kaligrafii.

W TAURON Arenie rywalizowali także kibice, którzy przyjechali do Krakowa z całej Polski. Stworzyli wyjątkowy, pełen pozytywnych emocji klimat wielkiego święta i byli nieocenionym wsparciem dla całej reprezentacji Polski.