- Reklama -

Mistrzostwa powiatowe w BRD

Przez dwa dni w Biłgoraju trwały rywalizacje wielu drużyn w turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym razem o tytuł zwycięzców walczyły szkoły podstawowe i gimnazjalne. Zespoły zmagały się z testami teoretycznymi jak i praktycznymi, z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnej jazdy na rowerze. Najlepsi zaprezentują powiat na etapie wojewódzkim. Już za kilka dni Gimnazjalny Turniej BRD na szczeblu wojewódzkim odbędzie się w Biłgoraju. Zapraszamy!

Ostatnie dwa dni były pełne napięcia dla drużyn szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. Zespoły walczyły o wejście do finału na etapie wojewódzkim w Turnieju BRD. W rozgrywkach powiatowych jak co roku drużyny rozwiązywały test z wiedzy teoretycznej, wykazywały się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawną jazdą po torze przeszkód i Miasteczku Ruchu Drogowego. Powiatowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

- Reklama -

Czwartkowe zawody wygrała drużyna z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. Z tej szkoły był także najlepszy uczestnik całego turnieju Jakub Złomański. W piątek zaś rywalizowały drużyny reprezentujące szkoły podstawowe w powiecie biłgorajskim. W tej kategorii najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Korczowie, zaś najlepszym uczestnikiem turnieju okazał się Arkadiusz Cios ze SP w Korczowie.

KWP LUBLIN

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.