Miś Uszatek świętuje 60. urodziny

 

Postać sympatycznego misia z klapniętym uszkiem narodziła się w 1957 r. w pisemku dla dzieci "Miś", ale kultowa stała się dzięki serialowi łódzkiego Se-ma-fora.

Misia Uszatka stworzyli pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo gościł w pisemku dla dzieci "Miś", którego był patronem. Później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki.

Fenomen serialu "Miś Uszatek" polega na tym, że jest ponadczasowy i kolejne pokolenia najmłodszych wracają to tej historii. "Była to mądra bajka dla najmłodszych, Miś Uszatek wciąż zbiera sympatię najmłodszych widzów, mimo że może nie jest aż tak kolorowy jak współczesne bajki, ale jest mądry, ma morał, ma przekaz i dobre rady".

Biblioteka Publiczna w Dąbrowicy jak co roku włączyła się w obchody Dnia Misia. Zaproszono najmłodszych czytelników wraz ze swoimi misiami. Na początku wysłuchano fragmentu książki "Miś Uszatek", który przeczytali dyrektor Elżbieta Kaczorowska-Więcław  oraz Tadeusz Rak. Podczas spotkania grupy prezentowały tematyczny repertuar. Odbyło się także pasowanie na czytelnika uczniów klasy I, którzy po złożeniu deklaracji poszanowania książek dostali pamiątkowe zakładki. Następnie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Dziecko i Miś", zwycięzcy dostali nagrody, a pozostali drobne upominki za udział. Na zakończenie było słodkie co nieco, czyli lizaki.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna przy współpracy Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.