Ekogarden

- Reklama -

Mirosław Bury Komendantem Powiatowym PSP w Biłgoraju

Z dniem 3 sierpnia 2020 st. bryg. mgr inż. Mirosław Bury został powołany przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbrygadiera Grzegorza Alinowskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

St. bryg. Mirosław Bury z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1988 r., kiedy to rozpoczął studia dzienne w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Po ich ukończeniu w 1993 r. podjął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Biłgoraju. Przez 16 lat zajmował się sprawami organizacyjno-kadrowymi oraz częściowo szkoleniowymi; początkowo na stanowisku oficera, a później kierownika sekcji i naczelnika wydziału.

Od 2009 r. realizował zadania jako naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego, w tym m.in. zapewnienie właściwego funkcjonowania Stanowiska Kierowania KP PSP, wzmocnienie jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, podniesienie poziomu wyszkolenia członków OSP z powiatu.

- Reklama -

Od 1 lipca 2016 r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP, a od 1 października został powołany na to stanowisko. Przez blisko 4 lata nadzorował pracę tut. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, wydziału operacyjnego i sekcji kwatermistrzowsko-technicznej.

Po odejściu ze służby st. bryg. Wiesława Krenta, z dniem 30 maja 2020 r. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie powierzył st. bryg. M. Buremu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju, a z dniem 3 sierpnia br. powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.