- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mirela Dziduch w etapie centralnym XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

23 kwietnia 2021 roku w Lublinie na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się eliminacje okręgowe XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zmagania konkursowe odbywały się w 4 blokach tematycznych.

Olimpiada składała się z dwóch części: teoretycznej, w której uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań, oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli rozwiązać 3 zadania praktyczne.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowały uczennice Mirela Dziduch i Weronika Osuch z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – w bloku tematycznym gastronomia.

Trzecie miejsce w swojej kategorii zajęła Mirela Dziduch, uzyskując tym samym prawo reprezentowania okręgu lubelskiego podczas eliminacji centralnych Olimpiady, które odbędą się w dniach 28-29 maja w Bydgoszczy. Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie  uczennic były Anna Brodaczewska i Iwona Szeptuch.

- Reklama -

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju. Patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2020/2021 jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Laureaci Olimpiady zwalniani są z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie z części teoretycznej, tym samym  otrzymują indeksy  na uczelnie wyższe, stypendia oraz cenne nagrody rzeczowe.

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.