- Reklama -

- Reklama -

Ministranci z Biłgoraja nie przynieśli wstydu

Oczywiście, że nie zapomnieliśmy i bardzo szanujemy każdy sukces mieszkańców powiatu. Ministranci Parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju zostali wicemistrzami Polski w Halową Piłkę Nożną o puchar KnC w Łodzi! Turniej został rozegrany w Łodzi, a młodzi ludzie z całej Polski rywalizowali w trzech kategoriach: ministrant, lektor młodszy i lektor starszy.

- Reklama -

Ministranci z Biłgoraja przegrali w finale 2:3 z parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Co ciekawe, do przerwy biłgorajanie prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie po bardzo wyczerpującej fazie grupowej i finałowej zabrakło chłopcom sił. Nasz Mikołaj Oszajca został wybrany najlepszym bramkarzem kategorii.

Lektorzy starsi z Biłgoraja zajęli w mistrzostwach 4 miejsce. Wygrali w grupie wszystkie mecze oraz w 1/8 finału. W meczu o półfinał przegrali niesprawiedliwie 1:2 z parafią Św. Józefa Łódź-Ruda, która dzień po zakończeniu Mistrzostw została zdyskwalifikowana za grę nieuprawnionego zawodnika i której odebrano tytuł mistrzowski. Niestety nie można powtórzyć meczu, dlatego parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju w kategorii „lektor starszy” po przesunięciu o jedno miejsce wyżej, zakończyła turniej na czwartym miejscu.

urząd MArszałkowski projekt

Lektorzy młodsi z Biłgoraja zajęli 3 miejsce w grupie i grając w Finale B ostatecznie uplasowali się na miejscach od 21 do 24:

– Mimo niedosytu jesteśmy dumni z ministrantów, lektorów i lektorów młodszych, którzy już trzeci rok z rzędu zajmują najwyższe miejsca w diecezji i Polsce. Przypominamy, że w 2022 roku w Kołobrzegu lektorzy zostali wicemistrzami Polski, a w 2023 roku w Gnieźnie zajęli 3 miejsce zdobywając brązowe medale – podsumowuje ks. Radosław Sokołowski.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.