- Reklama -

Minister Ziobro odwiedził Biłgoraj (filmy)

Mieszkańcy powiatu mieli dziś możliwość spotkania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Spotkanie odbyło się o godz. 17.00 w Parku "Solidarności". Uczestniczył w nim również Marcin Romanowski, kandydat PiS do Sejmu. Podczas spotkania poruszano tematy dotyczące m.in. służby zdrowia, rolnictwa oraz powstawania nowych miejsc pracy. Nie zabrakło również pytań od mieszkańców.

Minister Sprawiedliwości gościł dziś w Biłgoraju, gdzie udzielił poparcia wiceministrowi Marcinowi Romanowskiemu kandydującemu do Sejmu RP z listy PiS w okręgu nr 7 (Chełm). Zbigniew Ziobro podkreślał, że wiceminister Marcin Romanowski jest człowiekiem niezwykle ambitnym, zaangażowanym i pracowitym. Dodał, że wspólnie działają od wielu lat. Marcin Romanowski podkreślał, że Biłgoraj oraz problemy jego mieszkańców są mu bardzo bliskie.

Bardzo poważnie podchodzę do misji powierzonej mi przez ministra Zbigniewa Ziobrę i Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim poważnie traktuję mieszkańców powiatu biłgorajskiego, Zamojszczyzny oraz moje zobowiązanie wobec nich. Dlatego zamieszkałem w Biłgoraju. Będę tu na miejscu po to, aby jak najczęściej słuchać mieszkańców tej ziemi i potem dobrze zabiegać o ich interesy. Tu w Biłgoraju będzie główna siedziba mojego biura poselskiego – mówi Marcin Romanowski.

- Reklama -

Wiceminister Romanowski dodaje, że od wielu lat przyjeżdża do Biłgoraja, na Roztocze i Zamojszczyznę. Uważa, że są to jedne z piękniejszych stron w Polsce, gdzie żyją wspaniali i życzliwi ludzie. – Widzę też, jak wiele jest tu jeszcze do zrobienia, jak wiele jest potrzeb i problemów trapiących mieszkańców tego regionu. Pierwszy i uważam najpoważniejszy, ponieważ zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców, to sytuacja biłgorajskiego szpitala. Drugi problem to problemy prawne. Do ministerstwa sprawiedliwości wpływa bardzo dużo problemów prawnych mieszkańców tego regionu, jest duże poczucie krzywdy. Obywatele szukają sprawiedliwości. Z pewnością dalsza poprawa infrastruktury, dróg powiatowych, ale także infrastruktury miejskiej, tak aby mieszkańcy mogli aktywnie spędzać czas we własnym mieście, pozwoli na szybsze doganianie zachodnich regionów. Biłgorajszczyzna to także problemy rolników – podkreśla wiceminister Romanowski.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podziękował lokalnym parlamentarzystom za dotychczasową współpracę. Film poniżej: 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.