- Reklama -

- Reklama -

Minister Romanowski zbierał podpisy w Biłgoraju (audio)

W sobotnie przedpołudnie 29 lutego w Parku Solidarności, minister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski wraz z kilkunastoosobowym sztabem rozpoczął w Biłgoraju zbieranie podpisów na listach poparcia dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Reklama -

Na temat kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy mówi minister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski (nagranie głosowe poniżej):

Andrzej Duda jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, którą mam przyjemność tutaj reprezentować w Biłgoraju, w całym okręgu nr 7 angażuje się  na rzecz reelekcji, bo jest to gwarancja tego, że nasz program, program zjednoczonej prawicy naprawy Polski, budowy Polski solidarnej, sprawiedliwej będzie realizowany – mówi minister Romanowski. 

– Współpraca z panem prezydentem jest bardzo dobra i już sam fakt, że odwiedził wszystkie powiaty w Polsce jako pierwszy urzędujący prezydent pokazuje, że naprawdę jest blisko ludzi, że realizuje program Polski, która rozwija się równomiernie, nie tylko duże miasta, ale właśnie Polska powiatowa i to jest dla nas bardzo ważne. Prezydentura pana Andrzeja Dudy gwarantuje to, że będzie dobra współpraca między rządem a prezydentem. Nie zawsze polega ona na tym, że pan Prezydent akceptuje wszystkie pomysły, wszystkie projekty koalicji rządzącej, ale ta dyskusja jest zawsze merytoryczna, czego nie można powiedzieć rzeczywiście o totalnej opozycji gdzie w przypadku współpracy, konieczności współpracy np. teraz z senatem widzimy, że tego brakuje, że jest hejt, że jest opór, że jest negowanie wszelkich pomysłów rządu i totalna negacja. Nam zależy na współpracy, nam zależy na tym, żeby reformy, które zjednoczona prawica proponuje w sejmie były rzeczywiście realizowane i prezydentura pana Andrzeja Dudy właśnie jest tego gwarancją. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni, że opozycja grzmi od ponad czterech lat opozycja za każdym razem ogłasza koniec państwa prawa, wprowadzenia dyktatury, rzeczywistość jest jaką widzimy. To jest właśnie ta totalna negacja jakichkolwiek reform, reform, które zmierzają do tego, aby Polska była sprawiedliwa, aby gospodarka rozwijała się równomiernie i myślę, że efekty po czterech latach Polacy ocenili po raz drugi dając bezwzględną większość zjednoczonej prawicy a więc pokazuje fakty. Reforma wymiaru sprawiedliwości, ustawa reformująca sądy, którą prezydent podpisał w ostatnim czasie gwarantuje to, że Polacy będą przychodząc do sądu,  wyroki, które otrzymują nie będą negowane, wprowadzamy pewien spokój w wymiar sprawiedliwości, sytuacje, które niektórzy sędziowie angażują się politycznie będą w sposób zdecydowany karane dyscyplinarnie, a wybór pierwszego prezesa sądu najwyższego przebiegnie mam nadzieję bez problemu. Jestem przekonany, że prezydent odwiedzi tę część województwa lubelskiego, na ten moment nie ma jeszcze dokładnych planów ale mam nadzieję, że skorzysta z zaproszenia – podsumował Marcin Romanowski. 

- Reklama -

W sobotę minister osobiście rozmawiał  z mieszkańcami Biłgoraja i zachęcał do udzielenia poparcia dla Andrzeja Dudy w zbliżających się majowych wyborach prezydenckich.

W zbieranie podpisów na listach poparcia dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zaangażowało się również kilkunastu mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Nagranie głosowe poniżej: 

– Mam na uwadze pięcioletnią kadencję i widzę, że dzieje się dobrze i wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia dlatego będę głosować na Prezydenta Dudę. Uważam, że jest osobą odpowiednią na to stanowisko, patriotą, osobą, która dba o interesy wszystkich Polaków. Jesteśmy tutaj dzisiaj w Biłgoraju, w powiecie biłgorajskim, oczywiście będziemy zaraz przeprowadzać rozmowy z ludźmi i udzielać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i mam nadzieję, że to spotkanie będzie miało pozytywny efekt zakończenia – mówi mieszkanka Biłgoraja

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.