- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Minister i leśnicy upamiętnili odzyskanie niepodległości

W niedzielę 21 listopada w Biłgoraju pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego wiceminister resortu sprawiedliwości Marcin Romanowski wspólnie z miejscowymi leśnikami złożył wieniec upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę.

- Reklama -

„Niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze (…) niepodległość jest dobrem nie tylko cennym ale i kosztownym.” – Marszałek Józef Piłsudski.
Tak jak co roku w listopadzie wspominamy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, taki też wymowny charakter w tym roku miało złożenie wieńca przez przedstawicieli Nadleśnictwa Biłgoraj. Przywołując historię, to Nadleśnictwo Biłgoraj było jako jedno z pierwszych instytucji rządowych, które podjęło działania na rzecz tworzenia administracji państwowej. To dzięki marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i jego współpracownikom ojcom patriotyzmu i ich niezłomnej postawie po 123 latach zaborów i szeregu krwawo stłumionych powstań narodowych nastąpił powrót państwowości polskiej.
Jak zaapelował Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – dbajmy o to, by budować silną, sprawiedliwą Rzeczpospolitą, której już nigdy nie zagrozi utrata suwerenności. Świętujmy ten dzień, pamiętając wysiłki naszych przodków, i dbajmy o to, by budować silną, sprawiedliwą Rzeczpospolitą, której już nigdy nie zagrozi utrata suwerenności.

Madziar_Wybory

                                                                                                                 Darz bór, Krzysztof Gronek

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.