- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Miliony trafią do powiatu biłgorajskiego

Rozstrzygnięto kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród dofinansowanych znalazły się trzy wnioski z terenu naszego powiatu. Poszczęściło się gminie Potok Górny oraz samorządowi powiatu biłgorajskiego.

Środki na milionowe inwestycje pozyskała gmina Potok Górny. Tam wybudowana zostanie sieć wodociągowa. Natomiast samorząd powiatu biłgorajskiego łącznie pozyskał 3,5 mln zł na dwa zadania – przebudowę budynku na potrzeby muzeum oraz modernizację i rozbudowę obiektów sportowych.

GMINA POTOK GÓRNY

Gmina Potok Górny otrzymała ponad 1 mln 804 tys. zł na zadanie pn. “Budowa i przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowościach Jasiennik Stary i Kolonia Malennik”. Inwestycja polegać będzie na budowie i przebudowie sieci wodociągowej w wyżej wskazanych miejscowościach. Z uwagi na awaryjność sieci wodociągowej i przyłączy zaprojektowano wymianę sieci wodociągowej wraz z przyłączami. Funkcjonujący obecnie na terenie inwestycji wodociąg z uwagi na długi okres użytkowania i technologię wykonania jest awaryjny i sprawia problemy w eksploatacji. Projektowana sieć wodociągowa zostanie włączona do istniejącej sieci wodociągowej w miejscowości Lipiny Dolne. W celu ochrony przeciwpożarowej zaprojektowano hydranty nadziemne.

POWIAT BIŁGORAJSKI

2 mln 200 tys. zł otrzyma samorząd powiatu biłgorajskiego na przebudowę budynku na potrzeby muzeum. W ramach przebudowy budynku dawnej szkoły w Osuchach w celu przystosowania do potrzeb Muzeum Ziemi Biłgorajskiej powstanie dostosowane do oczekiwań odbiorcy XXI wieku muzeum walk partyzanckich ze szczególnym uwzględnieniem jednej z największych bitew partyzanckich w Polsce – bitwy pod Osuchami. Niezwykle ważna i dramatyczna bitwa była punktem kulminacyjnym niemieckiej akcji przeciwpartyzanckiej “Sturmwind II”. Inwestycja ma charakter ponadlokalny. Jej zrealizowanie będzie impulsem do promocji regionu, nawiązaniu partnerstw oraz rozwoju usług komplementarnych. Przedsięwzięcie uwzględnia zagospodarowanie terenu. Szacowana wartość zadania to 2,5 mln zł.

- Reklama -

POWIAT BIŁGORAJSKI

Modernizacji doczekały się również obiekty sportowe przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. 1 mln 300 tys. zł zostaną przeznaczone na modernizację i rozbudowę obiektów sportowych. Inwestycja polega na przebudowie bieżni sportowej, obiektów lekkoatletycznych (np. skoczni w dal, rzutni kulą) oraz budowy niezbędnej towarzyszącej infrastruktury wraz z zagospodarowaniem terenu. Obiekty dopełnią istniejącą infrastrukturę pływalni, hal sportowych, boiska trawiastego oraz internatu ze stołówką. Z obiektów sportowych skorzystają uczniowie ZSBiO Biłgoraj, kluby sportowe, mieszkańcy miasta Biłgoraja w ramach zajęć rekreacyjnych. Wykonane obiekty będą także bazą do organizacji i inicjacji wydarzeń sportowo-kult

W województwie lubelskim łącznie dofinansowanie w kwocie 162,5 mln zł przyznano na 106 wniosków.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Potocki Patriota mówi

  Już ludzie mówią, że za co się nie weżmie to spier…… i mówią, że niech on tam z tym swoim poplecznikiem i jubilerem ( w sumie nawet jak widać po tym co się dzieje w trzech nie tworzą statystycznej całości) sobie usiądą, niech już tą kasę biorą i już niech nic nie robią tylko docipają do końca bo puszczą Nas z torbami. Ot takie mieszkańców zdanie.

 2. Romulus mówi

  A to sie lipiany ucieszyli jak sie dowiedzieli ze do ich wodociagu doczepia jeszcze dwie wiochy. Nie dosc ze i tak sa problemy z woda a w zasadzie z jej brakiem szczególnie latem gdy jest wieksze zapotrzebowanie to jeszcze na dodatek doczepia im dwie wiochy i zamiast byc lepiej bedzie gorzej. A sama przebudowa nic nie wniesie bo trzeba by kolejne studnie głebinowe kopac a nie rury kłasc.
  Ale ale zeby tak lekko nie było ponoc nasi mysliciele na stołkach wymyslili ze czemu reszta gminy ma miec wode i to ponoc dobrej jakosci a ta lepsza połowa gminy ma miec wode jakosci gorszej i z przerwami. Zeby nie było tak dobrze to wymyslili własnie sobie ze połacza cały wodociag w jeden. I w ten oto cudowny sposób jak beda przerwy w dostawie wody to w całej gminie a nie tylko w jej lepszych połowach. Widzicie ludkowie ze mozna cos wymyslec i ze to myslenie zadowoli wszyskich. No mozna mozna .
  Ciekaw jestem co na to pompy głebinowe i slilniki w hydroforni pod szyskowem bo słuchy chodziły ze i tak juz ledwo dysza by zapewnic wode w tej o kolicy. Jak przyłacza jeszcze reszte gminy to okazac sie moze ze wody nie bedzie wcale . Zreszta nie uprzedzajmy faktów poczekamy zobaczymy. Ale znajac tok myslenia naszej władzy to moze okazac sie ze sie gmina zawali całkiem po takich rzadach gdzie nic z niczego nie wynika i tak własciwie to nikt nie wie co sie dzieje tak naprawde. Mieszkancom juz dawno klapki z oczu opadły i widza ze nie jest dobrze. A miało byc tak wpaniale cudownie miał byc rozwój miała byc dobra passa . no wiadomo covid. Ale ile mozna wszysko zwalac na pandemie.

 3. mieszkaniec mówi

  Dalej jest rozdanie polityczne, tam gdzie rządzą swoi tam idą pieniądze. Dziwnym trafem inne miasta i gminy z naszego rejonu nie dostały pieniędzy. O nie ładnie by posłowie którzy pochodzą i mieszkają Biłgoraju nie zabiegali o fundusze dla niego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.