- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pieniądze na termomodernizację

Pięć samorządów z naszego powiatu otrzymało wsparcie na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Wśród szczęśliwców znalazły się gminy Turobin, Obsza, Biszcza, Aleksandrów oraz Miasto Biłgoraj.

- Reklama -

W całym konkursie kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wyniosła ponad 121 mln zł ze środków EFRR. Pierwotnie było ich 59,7 mln zł, jednak Zarząd Województwa Lubelskiego, widząc duże zainteresowanie konkursem, dokonał alokacji środków.

– Dzięki sprawnej pracy urzędników rozstrzygnęliśmy ten konkurs pięć miesięcy przed planowanym terminem, a to oznacza, że szybciej ruszą inwestycje. Mogę jedynie żałować, że środków nie starczyło dla wszystkich – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Do konkursu wpłynęły 132 wnioski, z czego 97 zostało wybranych do dofinansowania. Ich wartość to blisko 188,5 mln złWszystkie samorządy z powiatu biłgorajskiego, które złożyły wnioski, otrzymały dofinansowanie.

- Reklama -

Gmina Turobin za kwotę ponad 840 tys. zł dokona termomodernizacji budynku dawnej szkoły w Tarnawie Dużej. Samorząd miasta Biłgoraj za kwotę 1 mln 735 tys. zł poprawi efektywność energetyczną budynku. Gmina Obsza dokona termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie gminy. Wartość inwestycji to 5 mln 670 tys. zł. Duży projekt będzie realizowała gmina Biszcza. Inwestycja pochłonie 4 mln 315 tys. zł. Termomodernizowane będą budynki użyteczności publicznej na terenie gminy. Natomiast gmina Aleksandrów postawiła na poprawę efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie Pierwszym. Inwestycja pochłonie 1 mln 143 tys. zł. Inwestycje będą realizowane na zasadzie współfinansowania. W większości przypadków dofinansowanie wyniesie 50%.

To trzeci i ostatni już konkurs w ramach tego działania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Łącznie w ramach tego programu podpisano 250 umów na dofinansowanie projektów o łącznej wartości 768,2 mln zł (z czego 450,2 mln to środki z EFRR).

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mietok mówi

    Patrzcie i podziwiajcie. Mozna zdobyc srodki . No mozna. Trzeba tylko chciec.. I okazuje sie ze w powicie biłgorajskiem ten kto chciał i złozył wniosek to pieniadze dostał. % wniosków i piec pozytywnych opini.
    Nie widziałam tylko jednej gminy tej podobno bardzo znanej i słynnej. Znanej z tego ze ogólnie jest znana a słynnej gdyz słynie z tego ze jest i słynna i znana. Wiadomo o jakiej gminie mowa. otóz ta gmina to jak nazwa wskazuje potok górny . Tam sie cuda i dziwy dzieja cały czas. Nie przekąłda sie to jednak na zadne działania majace polepszyc zycie mieszkanców. Tam robi sie wszystko by zycie mieszkanców było jeszcze gorsze i trudniejsze. Ułatwia sie zycie tylko wybranym . Tak katk ludkowie. Tylko wybrancy dostaja to co powinni dostac wszyscy którym sie cos nalezy. Z powodu prostego jak swiat. po co maja dostac wszyscy jak moga tylko ci co sie zasłuzyli. Ci za co nie zasłuzyli sie wierna słuzba i donosami to nie sa godni nawet tego co im sie zwyczajnie nalezy.pewnie zainteresowani sprawa wiedza o czym mówie. Ale to dopiero poczatek . Za niedługi czas bedzie jeszcze ciekawiej. Bo włądza wprawdzie siedzi na stołku i popuszcza w niego nic nie robiac ale juz mysli nad dalszymi krokami które maja zycie inych utrudnic. Bo to tak władza własnie jest. JAk pies ogrodnika który sam nie zje i drugiemu nie da. Dobrze ze te górnolotne pomysły powoli wyparowuja z główki. Czas hali widowieskowej mina jeszcze została autostrada dookoła potoka. Tak własnie wiocha bedzie miała swoja autostrada przez pole oswietlona na dodatek lampami led i ozdobiona dwoma parkingami. Miało byc ich trzy ale zrezygnowali b o miałby byc na wysypisku smieci co nie było zbyt widowiskowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.