- Reklama -

- Reklama -

Milionowa inwestycja w Korczowie


Kolejna milionowa inwestycja zrealizowana zostanie w powiecie biłgorajskim. Mowa o rozbudowie zakładu zagospodarowania odpadów w Korczowie. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy będą mieli pracę, a stawki za odpady nie będą wyższe.

- Reklama -

29 listopada br. minister środowiska zaopiniował pozytywnie i uzgodnił „Plan gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego do 2022 roku”. Plan ten uwzględnia realizację zadania przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju poprzez modernizacje i rozbudowę zakładu w Korczowie. – Na inwestycję tę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju otrzyma dofinansowanie w wysokości 22 mln zł. Całość zadania to 39 mln zł – mówi burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Nie ukrywa, że jest w tym zasługa poseł Agaty Borowiec. – Dziękuje pani poseł Agacie Borowiec, która była bardzo zaangażowana w rozmowy z Ministerstwem. Starała się, aby uzgodnienia prowadzone z Ministerstwem Środowiska a Urzędem Marszałkowskim prowadzone były sprawnie i szybko się zakończyły. To jest niezwykle ważne dla PGK – mówi.

Z inwestycji zadowoleni są również samorządowcy z powiatu biłgorajskiego. Jak mówi z rozmowie z NOWą Zbigniew Pyczko, wójt gm. Biszcza, wiadomość jaka przyszła z Ministerstwa Środowiska jest bardzo pozytywna dla naszego regionu. – Gdyby inwestycja ta powstała dalej od nas, generowałoby to większe koszty za odpady. Ucierpieliby na tym mieszkańcy, ponieważ trzeba byłoby regulować stawki – mówi wójt Pyczko. Dodaje, że rozmawiał z innymi samorządowcami na ten temat w Urzędzie Marszałkowskim. To dzięki staraniom poseł Borowiec, ta milionowa inwestycja będzie realizowana u nas. – Chwała za to pani poseł Borowiec – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.