- Reklama -

- Reklama -

Mikołajkowy Turniej Niepełnosprawnych

W sobotnie przedpołudnie rozpoczął się XVIII Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy to podopieczni z 9 placówek powiatu biłgorajskiego rywalizowali w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i co najważniejsze wspólnej integracji.

- Reklama -

7 grudnia, o godzinie 9.00 rozpoczął się XVIII Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych. Wydarzanie to  miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, rozpoczęły wystąpienia okolicznościowe. Swoje słowa do niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów wygłosili:  burmistrz miasta Biłgoraja Janusz Rosłan, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Jan Majewski oraz kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju Bogusław Ciosmak. Swoją obecnością zaszczyciła również Poseł na Sejm Beata Strzałka oraz etatowy członek zarządu-Maria Gałka.

Rywalizacja.

Głównym punktem imprezy były turniej sportowo-gimnastycznym. Z początku były to konkurencje drużynowe pod koniec indywidualne. Od uczestników wymagały one sprawności fizycznej oraz koordynacji. Niepełnosprawni zmagali się drużynowo w m.in. kręglach, golfie czy wyciskaniu sztangi a indywidualnie zmierzyli się w warcabach, tenisie stołowym czy piłkarzykach. Po uczestnikach było widać, że wkładają całe swoje serce w rywalizację, która sprawiała im ogromną przyjemność. Na zakończanie uroczystości najlepsi zostali nagrodzeni.

- Reklama -

Każdy mógł pomóc.

Równolegle z całym wydarzeniem odbył się kiermasz, na którym można było nabyć ozdoby świąteczne, bombki oraz stroiki, przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pokrycie kosztów wycieczki dla osób niepełnosprawnych.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 uczestników. Byli nimi podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju, Biszczy i Józefowie, Środowiskowych Domów Samopomocy z Biłgoraja oraz Tarnogrodu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju, Zespołu Szkół Specjalnych z Biłgoraja, Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce oraz wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.