- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mikołaje w „sieci”

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej od lat organizuje publiczną „Zbiórkę Mikołajkową” na stypendia dla zdolnych i aktywnych młodych ludzi, w ramach której na ulicach Biłgoraja i Zwierzyńca można spotkać kwestujących „Mikołajów”. W tym roku, niestety, jest to niemożliwe z uwagi na sytuację pandemiczną, ale wolontariusze Fundacji nie rezygnują ze swoich działań i z prośbą o wsparcie wyruszają na internetowe łącza.

- Reklama -

Na Facebooku oraz stronie internetowej Fundacji (www.flzb.lbl.pl) pojawił się właśnie film zachęcający do wsparcia Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego

– Wychodząc naprzeciw sytuacji, w jakiej się wszyscy znajdujemy, i dla wspólnego bezpieczeństwa, w tym roku przenieśliśmy naszą zbiórkę na stypendia do sieci. Wspólnie z wolontariuszami i stypendystami Fundacji nagraliśmy film, w którym prosimy o wpłaty na Biłgorajski Fundusz Stypendialny – informuje Irena Gadaj, prezes FFLZB.

W filmie młodzi ludzie dziękują za dotychczasowe datki i apelują o pomoc.

– Dla mnie stypendium jest dużym wsparciem, ponieważ interesuję się owadami. Dzięki niemu będę mógł zakupić mikroskop oraz sprzęt niezbędny do ich badania – mówi Filip, stypendysta Fundacji, który wiąże swoją przyszłość z pracą badawczą nad motylami.

Przez 20 lat działalności Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego Fundacja przekazała społeczności lokalnej kwotę 1 mln 646 tys. 590 zł w formie stypendiów. Kwota ta pozwoliła wesprzeć 1126 uczniów i studentów. Biłgorajski Fundusz Stypendialny działa do dziś, wspierając zdolnych i aktywnych młodych ludzi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

- Reklama -

– Tylko w tym roku szkolnym przyznaliśmy 38 stypendiów dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dla studentów na łączną kwotę 57 050 zł. Rok 2020 jest inny niż lata poprzednie, jest wyjątkowytrudny, ale my nie zmieniamy swoich zadań, ponieważ wiemy, że potrzeby naszych podopiecznych, mimo zmiany otaczającego nas świata, pozostały takie same – wyjaśnia Iwona Dubińska, koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu FFLZB.

Wsparcie Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego jest możliwe poprzez bezpośrednie wpłaty na konto Fundacji: BNP Paribas Bank Polska S.A. 48 1600 1462 1866 1079 3000 0001 lub za pośrednictwem systemu szybkiej płatności PayU, do którego dostęp jest tutaj: https://www.flzb.lbl.pl/przekaz_darowizne
– Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszych stypendystów. Każdy, kto dokona wpłaty na Biłgorajski Fundusz Stypendialny, będzie mógł odliczyć sobie od dochodu przekazaną darowiznę – wyjaśnia Irena Gadaj.

 

red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rycho Rysiński mówi

    A maseczki gdzie? A bezpieczny dystans gdzie? Róbta tak dalej… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.