- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mikołaj dla podopiecznych Domu Dziecka w Zwierzyńcu

Kilka dni temu do Redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej dotarły listy skierowane do św. Mikołaja. Są one szczególne, ponieważ własnoręcznie napisane przez tych, których los w życiu nie oszczędzał, tj. dzieci i młodzież przebywające w Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

- Reklama -

Podopieczni w tych listach w kilku zdaniach opisują swoje zainteresowania, marzenia oraz potrzeby. Wśród wychowanków są dzieci młodsze, które piszą, że ich marzeniem jest np. fotel biurowy, zabawki, markowe buty czy ubrania.

toyota Yaris

Najmłodsza wychowanka to dziewczynka, która ma 5 miesięcy. Jest też 10-miesięczny chłopiec. Przebywają w Domu Dziecka niemalże od urodzenia. I to właśnie im przydałyby się środki do pielęgnacji niemowląt (do skóry atopowej), pampersy (rozmiar 4 i 5) oraz słoiczki z potrawami i przecierami owocowymi. Z pewnością ich małe oczka ucieszą również zabawki pozytywki, które sprawią im wiele radości i choć na chwilę przeniosą je w szczęśliwy dziecięcy świat… Świat beztroskiego i pełnego miłości dzieciństwa, który z natury powinien być dany każdemu dziecku. 

W Domu Dziecka w Zwierzyńcu przebywa również dużo młodych dorastających ludzi. To oni niejednokrotnie troszczą się o te młodsze. Niektórzy z nich planują w najbliższym czasie usamodzielnić się. Aby wystartować w dorosłe życie potrzebują m.in. patelnię, żelazko, komplet garnków, zestaw naczyń czy mikrofalówkę, czyli to, co jest dla każdego z nas niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

Dorastające dziewczęta chciałyby dostać toaletki kosmetyczne, sprzęt do pielęgnacji cery czy włosów, kosmetyki czy po prostu markowe ubrania.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zarówno i te małe dzieci, jak i te starsze mają nadzieję i wierzą, że święty Mikołaj odwiedzi je przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Zachęcamy naszych Czytelników do odbioru listów, które czekają w redakcji przy ul. Marii Konopnickiej 11 w Biłgoraju, i podarowania uśmiechu tym, którym w życiu jest szczególnie trudno. Nie możemy ich zawieść.

W ubiegłym roku wielką radość sprawiły młodzieży bony na zakup markowej odzieży, obuwia lub kosmetyków. Tak jak w minionych latach liczymy na Wasze dobre serca.

Paczki planujemy przekazać w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego NarodzeniaSzczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej oraz pod nr tel. 577 313 310. 

red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.