Automax

Mikołaje zbierali na stypendia

W zbiórce mikołajkowej, która odbyła się dnia 6 i 7 grudnia 2017 r. na terenie Biłgoraja i Zwierzyńca, po raz kolejny udało się uzyskać znaczącą sumę pieniędzy. Wolontariusze nazbierali 4576,14 zł na przyszłoroczne stypendia. Kwestowało w sumie 60 osób, w tym dziewięć osób na terenie Zwierzyńca. – Cała moja klasa zbiera dziś na stypendia. Dlaczego? Być może kiedyś sami będziemy się ubiegać o wsparcie z Fundacji – przyznają uczniowie liceum, którzy brali udział w zbiórce. 

Najbardziej aktywni wolontariusze, oprócz satysfakcji, otrzymali od Fundacji upominki nagrody rzeczowe. Najskuteczniejsze w działaniu okazały się uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. I miejsce oraz największą kwotę 740,31 zł zdobyły: Karolina Dziura, Małgorzata Hajduk, Kinga Bednarz.
Na II miejscu z kwotą 594,06 zł usytuowali się Kacper Piastowicz i Łukasz Waluda. III miejsce należy do drużyny w składzie: Katarzyna Kolbuch, Aleksandra Klebek, Aleksandra Kita, które nazbierały 577,28 zł.
Nagrody dla zwycięzców ufundowała gmina Biłgoraj i Fundacja FLZB. Drużyna, która zajęła I miejsce otrzyma pendrivy, za II miejsce – powerbanki oraz za III miejsce – gadżety Fundacji. – Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy po odbiór nagród. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przyłączyli się do naszej akcji! – dziękują organizatorzy akcji. 
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej dziękuje wszystkim darczyńcom za przekazane datki oraz staroście biłgorajskiemu Kazimierzowi Paterakowi, wójtowi gminy Biłgoraj Wiesławowi Różyńskiemu, burmistrzowi Biłgoraja Januszowi Rosłanowi za możliwość przeprowadzenia zbiórki na terenie miejscowych urzędów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.