- Reklama -

- Reklama -

Mieszkanka powiatu chciała być bogatsza. Wyszło tak średnio

Ponad 77 tysięcy złotych straciła 29-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego. Kobieta znalazła stronę internetową poprzez, którą chciała zainwestować w dolary amerykańskie. Za namową rzekomego doradcy finansowego zaciągała pożyczki, a następnie przelewała pieniądze na wskazane konto. Po kilku tygodniach współpracy z oszustem zrozumiała, że została oszukana.

- Reklama -

Wszystko zaczęło się od reklamy znalezionej w Internecie o możliwości zarobienia dużych pieniędzy przy inwestycji w obrocie walutą amerykańską. Kobieta wypełniła zgłoszenie, po czym  skontaktował się z nią mężczyzna podający się za doradcę finansowego. Podesłał jej link, prosząc o aktywację i wypełnienie formularza.

Kolejnego dnia mężczyzna przedstawił jej zasady współpracy między nimi i polecił zainstalowanie aplikacji Anydesk oraz zaciągnięcie kredytu na kwotę około 60 000 złotych. Oszust wskazał 29- latce numer konta, który miał służyć do obrotu waluty. Przez kilka tygodni telefonicznie informował kobietę o rzekomych zyskach. Niczego nieświadoma, zgodnie z instrukcjami oszusta brała kolejne pożyczki i przelewała na wskazane konto. Miało to być konieczne do podjęcia uzyskanych środków z inwestycji. W przeciwnym razie kwota jaką zarobiła mogła przepaść. Gdy mieszkanka powiatu biłgorajskiego wyczerpała zdolność kredytową ,a doradca finansowy domagał się kolejnych wpłat zrozumiała, że została oszukana i zgłosiła sprawę Policji. Straciła ponad 77 000 złotych.

 

fot. inwestycje.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.