- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec powiatu „przeinwestował”

Mamy kolejnego "inwestora" z powiatu biłgorajskiego. 67 – letni mieszkaniec podczas przeglądania stron w Internecie zainteresował się reklamą dotyczącą inwestycji. Kliknął w link i wpisał swoje dane takie jak imię i nazwisko, adres mailowy i telefon. Bardzo szybko skontaktował się z nim mężczyzna podający się za doradcę inwestycyjnego. Zachęcił go do inwestycji w waluty i pierwszej wpłaty.

- Reklama -

Początkowo 67 – latek wpłacił kilkaset złotych. Następnie skontaktował się z nim kolejny „doradca”, który polecił mu wygenerowanie kodów BLIK, dzięki którym zostanie on „wprowadzony do systemu”. Niestety mężczyzna wykonał polecenie i podał oszustowi dwa kody. Kiedy zalogował się na swoje konto odkrył, że zostały z niego przelane pieniądze. Mieszkaniec powiatu stracił łącznie ponad 20 000 złotych. Teraz wyjaśnieniem sprawy zajmą się teraz śledczy.

-Ponownie apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi w wszelkiego rodzaju transakcjach i inwestycjach internetowych. Oszuści wykorzystują niewiedzę, naiwność, brak zabezpieczeń w komputerach czy łatwowierność osób korzystających z sieci. Przede wszystkim musimy być świadomi tego, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od samych jej użytkowników. Nie pomogą nam żadne zabezpieczenia systemowe jeżeli sami nie zachowamy należytej ostrożności i zdrowego rozsądku – przekazuje KPP w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.