- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec Potoka Górnego: Gmina jest uboga, ale nie mieszkańcy

- Gmina jest uboga, bo nie wpływają do niej podatki jakieś wielkie. Dlatego, że nie ma u nas zakładów pracy. Ale moim zdaniem sami mieszkańcy Potoka Górnego i okolic wcale nie są tacy ubodzy, jak pokazują to statystyki - mówi Zenon Zielonka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipinach Dolnych (gm. Potok Górny)

- Reklama -

Ciągnie się za Potokiem Górnym taka łatka, najuboższej gminy w Polsce. Aż taka bieda?

– Ja bym to tłumaczył inaczej. Gmina jest uboga, bo nie wpływają do niej podatki jakieś wielkie. Dlatego, że nie ma u nas zakładów pracy. Ale moim zdaniem sami mieszkańcy Potoka Górnego i okolic wcale nie są tacy ubodzy, jak pokazują to statystyki, bo każdy próbuje jakoś związać koniec z końcem. Myślę, że żyją nawet ponadprzeciętnie. Potrafią sobie dorobić, czy zarobić gdzieś za granicą. Patrząc na niektóre podwórka i posesje, to naprawdę nie jest aż tak źle. Statystyki nie oddają tego rzeczywistego obrazu.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Gdzie pracuje statystyczny mieszkaniec Potoka Górnego?

– Bardzo wiele osób zajmuje się tytoniem, prowadzi plantacje i z tego żyje. A inna praca? Część mieszkańców dojeżdża do Leżajska, niektórzy do Stalowej Woli, a jeszcze inni do Biłgoraja. Myślę, że głównie: Biłgoraj i Leżajsk, to są takie dwa kierunki. Nawet na Podkarpacie muszą dojeżdżać, bo dzisiaj takie są warunki. Uciążliwe, ale swoim autem trzeba jechać.

Ciekawi mnie zdanie rodowitego mieszkańca gminy. Z czego w ogóle jest znany Potok Górny?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Myślę, że gmina leży w pięknym miejscu i z dala od tego huku, hałasu i przemysłu. To na pewno. Wydaje mi się, że jest bezpiecznie, bo lokalna policja raczej nie ma wielkich wyzwań, czy interwencji, albo wykroczeń. Kto tutaj przyjeżdża pierwszy raz, to mówi, że są tu fajni, pomocni i bardzo życzliwi ludzie. Proszę sprawdzić i nas odwiedzić.

(…)

Cała rozmowa o Gminie Potok Górny, ale także mnóstwo wywiadów, informacji i zdjęć z innych gmin powiatu biłgorajskiego – w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Pytajcie sprzedawców w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie.

A najwięcej informacji z powiatu biłgorajskiego znajdziecie na naszym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Romulus mówi

    Madry potoczanin po szkodzie a przed szkoda głupi. Ale nowa przypowieśc sobie potoczanin kupi, ze przed szkoda i po szkodzie głupi.
    Tak mozna w skrócie podsumowac ta gmina. Mieszkancy zamiast zaczać myslec to dywaguja który włodarz bedzie lepszy. Teraz gdy włądza w rekach totalnej prawicy to wydaje sie ze i bardziej prawicowy niz oni sami włodarz byłby najl;epszy.
    A powiem wam ze guzik prawda. Gmina potrzebuje człowieka który bedzie patrzył na to co tutaj i teraz ale tez bedzie patrzył na jutro i pojutrze, Bo gminie potrzebne sa inwestycje. Tyton powoli sie konczy a nie ma nic w zamian. Nic. I co bedzie jak sie skonczy tyton i dopłaty. A wyjedziemy do Niemiec euro zarabiac. Albo przepadniemy. Taka piekna gmina z tradycjami niedługo z niej nie zostanie nic. Dzisiaj zeby przetrwac trzeba sie rozwijac. A włodarz no cóz nie ma bladego pojecia o rozwoju. Wiec zanim wybierzecie nowego wójta na nowa kadencja to pomyslcie nad tym. Potrzeba nam działalnosci gospodarczych . Potrzeba nam i dróg ale kto bedzie ta droga jezdził jak nie bedzie nikogo. Gmina sie wyludnia w szybkim tempie. Nie widzicie tego. To slepi jestescie. Od kilkunastu lat juz spada ilosc mieszkanców. A młodzi uciekaja stad jak tylko skoncza szkoły. A dlaczego?? Zapytał sie ktos zainteresował? Nie bo po co. Najwazniesze ze wypłaty sa w gminie na czas i to niezłe nawet. Reszta sie nie liczy niewazna. Od czasu do czasu jakis wianek pod pomnikiem, jakis wyjazd zeby sobie zrobic fotke i wystarczy tych meczarni. Zero ambicji zero inicjatywy. Tak tez mozna trwac ale to sie szybko skonczy.

  2. Karolina mówi

    Oczekuje Pani zrozumienia i szacunku do wykonywanej pracy podczas gdy sama Pani go nie ma do zawodu nauczyciela? Co może Pani widzieć o życiu drugiego człowieka? Myśle, że fragment wywiadu jest z dystansem, a nawet podziwem do tego, że mieszkańcy gminy są zaradni i potrafią sobie poradzić. Proszę się zgłosić do gazety i przedstawić swój punkt widzenia z odpowiednimi argumentami.
    Pozdrawiam

  3. Adriianna mówi

    No nie mieli kogo wywołać do tablicy tylko dyrektora szkoły podstawowej? Czemu nie zapytaja zwykłego mieszkanca wsi jakiejkolwiek. Niech powie jak sie żyje na takiej wiosce. Powiem wam. Zyje sie od rana do wieczora. Praca praca i praca. Tyton tyton i tyton. I taki co sadzi 3 ha 5ha to nie ma czasu na myslenie ani na gadanie bo jedzie w pole i albo zrywa albo sadzi albo pryska. Wiec co moze powiedziec człowiek który całe zycie był nauczycielem?? Szcególnie o pracy na wsi??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.