- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec gminy Biłgoraj chciał pomóc koleżance

35-latek z gminy Biłgoraj, padł ofiarą oszustów. Chciał ... pomóc koleżance opłacić zakupy. Wygenerował dwa kody na łączną kwotę 1000 złotych i przekazał oszustowi.

- Reklama -

Do biłgorajskich policjantów zgłosił się 35 latek z gminy Biłgoraj, który poinformował, że został oszukany. Osoba podszywająca się pod jego koleżankę za pośrednictwem popularnego komunikatora przysłała mu prośbę o opłacenie zakupów i przesłanie kodu BLIK. Mężczyzna zgodził się i wygenerował kod, który pozwolił na wypłacenie z bankomatu kwoty 1,000 złotych. Kiedy pojawiły się kolejne prośby o pożyczkę mężczyzna postanowił sprawdzić, czy znajoma faktycznie potrzebuje pomocy i wtedy okazało się, że został oszukany.

- Reklama -

Przypominamy, że proceder oszustw na BLIK wciąż jest wykorzystywany przez oszustów. Włamują się na konto społecznościowe i podszywają pod właściciela. Następnie wysyłają wiadomości, że pilnie potrzebują pożyczki na przykład na opłacenie zamówienia, obiecując oczywiście zwrot pieniędzy. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wygenerowanie kodu do płatności telefonem i przesłanie go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy, aby natychmiast wypłacić pieniądze z bankomatu.

-Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się pomóc znajomej osobie skontaktujmy się z nią osobiście lub telefonicznie i ustalmy, czy faktycznie potrzebuje pomocy! – apeluje policja.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Emeryt mówi

    Policja apeluje śmiech na sali ,oszust coraz wiecej a oni co, umarzaja sprawy .Wyłudzania i handel danymi kwitnie w najlepsze..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.