- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec dziękuje radnym Biłgoraja. To jednak rzadkość

Ten pomysł zgłosił nasz czytelnik i mieszkaniec Biłgoraja. Temat pojawił się w Nowej Gazecie Biłgorajskiej kilka tygodni temu i nagle okazało się, że .... zajęła się nim Rada Miasta Biłgoraj. Zresztą rozpatrując pozytywnie -Chciałem serdecznie podziękować za podjęcie tematu zmiany nazwy ulicy Puszkina w Biłgoraju - napisał do nas pan Michał.

- Reklama -

Szanowny Panie Redaktorze,
Szanowna Redakcjo,

Chciałem serdecznie podziękować za podjęcie tematu zmiany nazwy ulicy Puszkina w Biłgoraju.

Dzisiaj tj. 28.09.2022 Rada Miasta Biłgoraj na wniosek mieszkańców Osiedla Puszcza Solska dokonała zmiany nazwy tej ulicy.

Od teraz, zamiast antypolskiego rosyjskiego pisarza będzie jej patronował Franciszek Maksymilian Mikliński – bohater Powstania Styczniowego 1863 r. związany z miastem i ziemią biłgorajską.
Spoczywa on obecnie na starszej części obecnego cmentarza przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.

Nie jest sprawą obojętną to , komu dedykujemy daną ulicę a także to , kogo lub czego dotyczą tablice i pomniki w naszym mieście bo to mówi bardzo wiele przede wszystkim nie tylko o nas samych ale też o tym co chcemy zostawić i co chcemy przekazać dzieciom, młodzieży oraz przyszłym pokoleniom.

Jest ponadto czymś niezwykle istotnym aby w przestrzeni publicznej honorowani byli patroni ulic, którzy swoją postawą i życiem faktycznie udowodnili , że na to zasługują.

- Reklama -

Cieszę się ,że tak się właśnie stało.

Jest to też najwyższa forma podziękowania wszystkim tym , którzy oddali swoje życie abyśmy my dzisiaj mogli żyć jak wolni ludzie w wolnym kraju.

Obecna sytuacja wojny o niepodległość jaka toczy się za naszą wschodnią granicą idealnie obrazuje jak cenna jest suwerenność i to ,że pewne wartości z biegiem czasu nie tracą niczego na znaczeniu.

Myślę, że wiedział to doskonale również i nowy patron ulicy w Biłgoraju kiedy w młodym wieku szedł do Powstania Styczniowego poświęcając dla wolności naszego kraju wszystko to co sam posiadał.

Łączę wyrazy szacunku
Michał Pietrzyk

 

fot. Google Street View

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.