- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec Biłgoraja zginął w pożarze w Niemczech

8 lutego w niemieckim mieście Lambrecht doszło do tragedii. W pożarze budynku mieszkalnego zginęło 5 osób, wszystkie byli Polakami. Wśród ofiar jest także mężczyzna pochodzący z Biłgoraja.

Informacje o tragicznym w skutkach pożarze, w którym zginął mieszkaniec Biłgoraja, otrzymaliśmy od jednej z naszych czytelniczek. Jak się dowiedzieliśmy, w wyniku pożaru w niemieckiej miejscowości Lambrecht zginęło pięcioro obywateli Polski. Do tragedii doszło 8 lutego bieżącego roku. Jeden z mężczyzn, 54-letnia ofiara pożaru, był mieszkańcem Biłgoraja.

„Konsulat Generalny RP w Kolonii jest w stałym kontakcie z policją w Neustadt, która prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie pożaru. Informacje dotyczące ofiar zostały przekazane polskim urzędom zgodnie z przyjętymi procedurami. Pierwsze rodziny ofiar nawiązały już kontakt z konsulatem” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Sprawa Zagranicznych.

Do pożaru w wielorodzinnym domu w Lambrecht, leżącym na zachodzie Niemiec, doszło w nocy z czwartku na piątek około godziny 23.30. Ogień pojawił się w kuchni jednego z mieszkań. Ciała wszystkich pięciu ofiar znaleziono w sypialni. Strażacy powiedzieli, że ludzie ci musieliby przebiec przez ogień, by się uratować. Droga na klatkę schodową prowadziła bowiem przez płonącą kuchnię. Ofiary zginęły nie wskutek spalenia czy poparzeń, ale zatrucia dymem.

W tym samym budynku znajdowało się 17 lokatorów. Mieszkańców trzech mieszkań udało się bezpiecznie ewakuować. Znajdujące się na poddaszu mieszkanie, w którym doszło do pożaru, było wynajmowane przez parę, która zginęła. Trzy pozostałe ofiary to prawdopodobnie ich goście. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu ognia. Sprawą zajmuje się prokuratura. Pożar mógł spowodować wadliwy klimatyzator.

Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu. Nie wyklucza się usterki technicznej lub nieumyślnego zaprószenia ognia przez którąś z ofiar.

Jak dowiadujemy się, rodzina mężczyzny z Biłgoraja, już została poinformowana o jego śmierci. Trwają procedury związane z załatwieniem formalności.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mikołaj mówi

    Wyrazy wspòłczucia od pracownikòw byłej Spòłdzielni Ogrodniczo Pszczelarskiej dla rodziny Bogusława Dz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.