- Reklama -

- Reklama -

Mieszkanie w centrum czy dom na obrzeżach – co wybrać w Lublinie?

Rynek nieruchomości lubelskich ma wiele do zaoferowania. Osoby zainteresowane zamieszkaniem w Lublinie wybierać mogą między różnymi typami nieruchomości – apartamentami w centrum miasta, mieszkaniami w odleglejszych dzielnicach czy też domami jednorodzinnymi na obrzeżach i peryferiach. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jakie one są?

- Reklama -

Mieszkanie w centrum Lublina

Centrum to ośrodek życia miasta – tu skoncentrowane są główne zabytki, urzędy administracji, siedziby mają kluczowe firmy i wyrastają najbardziej prestiżowe inwestycje. Nie inaczej jest w Lublinie. Mieszkanie w sercu miasta dostarcza wiele rozrywek i pozwala pozostawać zawsze w centrum najważniejszych wydarzeń. Plusem mieszkania w dzielnicy Śródmieście jest również łatwy dostęp do komunikacji publicznej, oferty edukacyjnej czy rozrywki i zaplecza usługowego. W centrum miasta, a także w dzielnicach je okalających bez problemu można więc odnaleźć wszystkie elementy niezbędne do codziennego funkcjonowania i nie narzekać na brak rozrywek. Plusem mieszkania w Śródmieściu jest również fakt, że stale podlega ono nadzorowi odpowiednich służb. Właściciel lokalu mieszkalnego nie musi martwić się więc o przeglądy, pielęgnowanie osiedlowej zieleni czy usterki.

toyota Yaris

Zlokalizowane w centrum mieszkania na sprzedaż w Lublinie mogą pochwalić się też niższą ceną niż te w dzielnicach takich jak Szerokie, Węglin Południowy, Sławin, Czechów Południowy, Głusk i Wieniawa. Średnia cena za metr kwadratowy na Starym Mieście to 6791 złotych, co w porównaniu z 8000 zł/m2 w dzielnicy Szerokie jest atrakcyjnym kosztem. Zakup mieszkania w centrum Lublina jest też tańszą inwestycją niż dom jednorodzinny w tym mieście. Za niższą cenę otrzymuje się jednak mniejszą powierzchnię. W mieszkaniu brakować będzie także ogródka. Mieszkając w centrum miasta, trzeba też zmierzyć się z korkami, hałasem, ograniczoną powierzchnią terenów zielonych czy dużą liczbą turystów.

Dom w Lublinie

Domy na sprzedaż w Lublinie zlokalizowane są przede wszystkim na peryferiach miasta. Najczęściej spotykane są bliźniaki, ale nie brakuje też domów wolnostojących. Ich ceny za metr kwadratowy są niższe niż mieszkań w centrum czy topowych dzielnicach, ale ogólna cena zazwyczaj jest wyższa. Wynika to z metrażu nieruchomości. Większość domów liczy sobie bowiem ponad 100 metrów kwadratowych powierzchni plus ogródek. Oznacza to, że ceny domów w Lublinie kształtują się na poziomie powyżej pół miliona złotych. Oprócz ceny właściciele domów jednorodzinnych muszą pamiętać o obowiązkach, takich jak konieczność sprzątania dużej przestrzeni, dbania o ogród i przydomowy trawnik, odśnieżanie zimą czy organizację czasowych przeglądów instalacji czy napraw.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mimo tego własny dom ma jednak sporo plusów. Daje on niezależność w zakresie organizacji własnej przestrzeni. Odpowiednio zaaranżowana i osłonięta przestrzeń gwarantuje maksimum prywatności, której nigdy nie da się osiągnąć, mieszkając w centrum miasta w bloku lub apartamencie. Jednocześnie lubelskie osiedla z domami jednorodzinnymi gwarantują zadowalający dostęp do oferty usługowej. W ich pobliżu znajdują się liczne supermarkety i zakłady usługowe: fryzjerzy, kosmetyczki, salony SPA, weterynarze, gabinety lekarskie, bankomaty itp. Dzięki temu, aby zrobić zakupy czy wypłacić gotówkę, nie trzeba wybierać się do centrum. Sam dojazd nie jest natomiast dużym problemem. Lublin to stosunkowo niewielkie miasto – dojazd z peryferii na Stare Miasto jest szybki i bezproblemowy. Nawet w godzinach szczytu można przejechać bez większych korków.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.