- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy walczą o asfalt

Mieszkańcy Długiego Kąta w gminie Józefów proszą władze gminy o wykonanie nakładki asfaltowej w ich miejscowości. Dotychczas bezskutecznie.

- Reklama -

Głosem potrzeb mieszkańców jest radna Rady Miejskiej w Józefowie Anna Kusa. Na ręce przewodniczącego Rady złożyła interpelację w tej sprawie. – Bardzo ważną sprawą dla mieszkańców miejscowości Długi Kąt jest droga przy posesjach. Obecna ulica utwardzona jest jedynie tłuczniem, zgłaszam wiec postulat, aby położyć nawierzchnię asfaltową. Sprawa położenia asfaltu była poruszana już wielokrotnie na zebraniach wiejskich, strażackich – twierdzi radna. Dodaje, że burmistrz wyrażał aprobatę zaproponowanej inwestycji.

Burmistrz Roman Dziura wyjaśnia, że w bieżącym roku planowana jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 853 Nowy Majdan – Tomaszów Lubelski w miejscowości Długi Kąt w zakresie budowy ścieżki rowerowej dwukierunkowej dla wspólnego użytkowania rowerów i pieszych o wartości około 200 tys. zł. Na ten cel gmina Józefów musi przeznaczyć około 100 tys. zł. – W bieżącym roku planowana jest również przebudowa drogi w kierunku gminy Krasnobród do granic powiatu oraz przez Stanisławów  Górniki  Szopowe w kierunku drogi wojewódzkiej. Wartość szacunkowa to około 10 mln zł – wyjaśnia burmistrz. Zaznacza, że województwo lubelskie z Funduszu Dróg Samorządowych przyzna na tę inwestycję 60% kosztów, pozostałą kwotę po 50% sfinansuje Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Józefowie.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Realizacja inwestycji, o którą radna zabiega, jest niemożliwa do wykonania w tym roku. – Biorąc pod uwagę fakt realizacji tak kosztownych inwestycji w bieżącym roku, w miejscowość Długi Kąt nie planujemy dodatkowych inwestycji – dodaje, informując, iż droga, o wykonanie której ubiega się radna, została ujęta w Kadencyjnym Budżecie Obywatelskim, więc planowana jest do zrealizowania do końca bieżącej kadencji.

– Ważne jest to, że Kadencyjny Budżet Obywatelski dla Długiego Kąta jest systematycznie realizowany, pomimo znaczącego uszczuplenia środków finansowych w budżecie gminy, które musieliśmy przeznaczyć na 50% podwyżkę energii oraz koszty podniesienia najniższego wynagrodzenia pracowników Urzędu Miejskiego oraz podległych jednostek, a jest to znacząca kwota sięgająca ok 600 tys. zł – tłumaczy burmistrz.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.