- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy w końcu zobaczą całą gminę Goraj

Tak jak zapowiadaliśmy w Nowej Gazecie Biłgorajskiej kilka tygodni temu, w Goraju będzie nowe oświetlenie uliczne. I to już w ostatniej miejscowości w gminie, gdzie do tej pory - w co trudno uwierzyć - takiego oświetlenia do dzisiaj nie było. Chodzi o Zagrody., ale przybędzie w sumie blisko 350 nowoczesnych lamp także w innych woskach.

- Reklama -

W najbliższym czasie na terenie Gminy Goraj w niemalże wszystkich miejscowościach zostanie wykonane nowe oświetlenie uliczne typu LED. To za sprawą otrzymania wyczekiwanych środków. Projekt jest współfinansowany ze środków : Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kwota Promesy wynosi 4.394.790,00 PLN co stanowi 90,00 % wartości inwestycji.
Zaprojektowanie i wybudowanie nowego oświetlenia ulicznego sprawi, że w miejscowościach gminy Goraj przybędzie około 350 szt. nowoczesnych energooszczędnych punktów świetlnych typu LED. Obszar planowanej realizacji zadania obejmuje m. Zastawie, Wólka Abramowska, Średniówka, Gilów, Hosznia Abramowska, Hosznia Ordynacka, Bononia, Jędrzejówka, Zagrody, Kondraty, Abramów, Majdan Abramowski oraz w m. Goraj ul. Janowska, ul. Folwarki, ul. Cmentarna, boczna ul. Szczebrzeskiej.
Wartość inwestycji wyniesie ok 4 883 100,00 zł. Termin realizacji przedsięwzięcia wynosi 15 miesięcy od dnia podpisania umowy tj. do 7 maja 2024r.
-Należy zaznaczyć, że oświetlenie dróg oraz miejsc publicznych to jedno z wielu zadań Gminy Goraj, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz użytkowników i kierowców poruszających się po naszych drogach. Jest to również jeden z najbardziej energochłonnych obszarów w budżecie gmin i miast. Choć to kosztowna inwestycja, jej skutki są naprawdę obiecujące a koszty zwracają się nawet po roku od instalacji nowych lamp. Nowoczesne lampy uliczne LED, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa oraz znajdują bezpośrednie przełożenie na poprawę widoczności co będzie miało bezpośredni wpływ na obniżenie wydatków związanych z kosztami oświetlenia ulic – informują urzędnicy z Goraja.
Na terenie Gminy Goraj sukcesywnie wymieniane są stare sodowe oprawy oświetleniowe (w ubiegłym roku wymieniono ok. 200 lamp na ledowe ) oraz budowane nowe energooszczędne lampy typu LED.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.