- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy toną w błocie

Do Redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej wpłynął list mieszkańca Aleksandrowa, który prosił o nagłośnienie problemu, z jakim borykają się mieszkańcy miejscowości.

Mieszkaniec Aleksandrowa napisał do Redakcji NOWej w sprawie drogi w drugiej linii zabudowy. Droga, tzw. “biała droga”, znajduje się po stronie południowej i biegnie równolegle do drogi wojewódzkiej. – Od dwóch lat wcale nie była remontowana. Od kilku lat prosimy wójta o wywłaszczenie i położenie asfaltu, ale on wolał położyć asfalt w lesie i polu do Pisklak zamiast w tych miejscach, gdzie mieszkają ludzie w drugiej linii zabudowy. Szczególnie teraz po tej drodze ciężko jest przejechać osobówką, a o przejściu pieszo się nie mówi. Bez “gumofilców” nie ma szans. Przy drodze powstały dwa zakłady usługowe, warsztat samochodowy i salon fryzjerski – opisuje Czytelnik. Zaznacza, że nie ma szans, aby do salonu fryzjerskiego dojść pieszo. Dojazd samochodem jest również utrudniony.

- Reklama -

Co na to władze gminy Aleksandrów? Zdaniem Zbigniewa Bielaka, zastępcy wójta Aleksandrowa, droga w drugiej linii zabudowy, o której pisze czytelnik, nie jest wyodrębniona geodezyjnie, nie jest wpisana do ewidencji dróg publicznych, a więc nie jest drogą gminną. – Jest to zwyczajowo wyznaczony trakt, utwardzony i wyrównany mieszanką kruszywa pochodzenia wapiennego, spełniający funkcję dojazdową do pól, umożliwiając ich uprawę. Wysypanie kruszywa na zwyczajowym przejeździe przez grunty, przebiegającym przez prywatne działki, w celu polepszenia dojazdu do pól nie czyni z tego przejazdu (drogi) obiektu budowlanego – twierdzi.

Zbigniew Bielak wyjaśnia, że gmina Aleksandrów dwa razy w roku, tj. w okresie wiosennym oraz jesiennym
wykonuje na tego typu „drogach dojazdowych” remonty cząstkowe poprzez wyrównanie nawierzchni sprzętem mechanicznym, spycharką i zgarniarką oraz uzupełnia ubytki kruszywa, także w roku bieżącym remont cząstkowy tego odcinka będzie wykonany, gdy tylko nastąpi poprawa warunków atmosferycznych. – Obecny stan nawierzchni – nawierzchni mokra, błotnista – uniemożliwia użycie sprzętu mechanicznego – zauważa. Dodaje, że właściciele posesji zlokalizowanych w drugiej linii zabudowy, którzy nabyli działki w celu realizacji zabudowy mieszkaniowej, mają zabezpieczony dojazd do ich nieruchomości od drogi wojewódzkiej nr 853, poprzez ustanowione służebności przejazdu w aktach nabycia działek od zbywającego przedmiotowe działki. Zastępca wójta podkreśla, że ustalenie kolejności wykonywania zadań drogowych, dotyczących budowy dróg gminnych, należy do kompetencji Rady Gminy Aleksandrów.

 

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Radny mówi

    Grubas z białym od zawsze klamali i klamia jestem radnym i widze co sie dzieje na sesjach robia drogi tam gdzie ludzie nie mieszkają i tam wywlaszcza i płaci a tu gdzie sa domy to nic sie nie dzieje …

  2. Mieszkanka mówi

    Lepiej tego nie komentować co on tu powiedział…..

  3. Gertruda mówi

    Gówno prawda, w 2020r ani razu nie była droga poprawiana bo wójt i zastępca byli zajęci drogą na północy, gdyby wójtowi potrzebna była droga na południu to już dawno byłaby zrobiona, to jest tylko mydlenie oczu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.