- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy chcieli kapliczkę

Do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju wpłynęło pismo z prośbą o pomoc w postawieniu kapliczki. Miałaby ona znajdować się na terenie gminy Biłgoraj.

Pismo do władz powiatu wpłynęło w połowie listopada. Dotyczy pomocy w postawieniu kapliczki z figurą Matki Bożej z różami, wyrzeźbionej i ofiarowanej na ten cel, na wzgórzu „Krągła Góra” przed laskiem „Jałowce” między Ignatówką, Kajetanówką, Dylami i Cyncynopolem w gminie Biłgoraj. Kapliczka miałaby być postawiona na chwałę i uwielbienie Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi, i pomoc dla ludzi w tak trudnym czasie.

Pismo trafiło do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Biłgoraju. Radni dokonali oceny wniosku. Komisja obradowała 9 grudnia. Dofinansowanie postawienia kapliczki jest niemożliwe. Są jednak szanse na otrzymanie środków na ten cel. – Na poziomie powiatu biłgorajskiego dotacje w zakresie wskazanym możliwe są przez udział organizacji pozarządowych w otwartych konkursach ofert na zadania planowane do realizacji w 2022 roku z zakresu kultury, kultury fizycznej, turystyki, promocji zdrowia oraz porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności – informuje Marcin Kulig, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Nabór wniosków do otwartych konkursów ofert na zadania powiatu biłgorajskiego planowane do realizacji w 2022 r. z zakresu kultury, kultury fizycznej, turystyki, promocji zdrowia oraz porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności trwa do 28 grudnia br.

- Reklama -

– Na terenie powiatu biłgorajskiego jest wiele organizacji pozarządowych. Nawiązanie współpracy wnioskodawcy z organizacją pozarządową przy złożeniu wniosku w przytoczonym konkursie ofert daje szansę dofinansowania wnioskowanego zadania – dodaje.

Uchwała w sprawie rozpatrzenia wniosku mieszkańców była poddana pod głosowanie podczas grudniowej sesji Rady Powiatu. Radni wniosek odrzucili.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.