- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy chcą, władza nie reaguje

Mowa o ozdobach świątecznych. Mieszkańcy miasta zdecydowanie wyrazili jednoznaczną opinię, że chcą, aby na ulicach miasta pojawiło się ich więcej. Co na to władze miasta?

Temat dotyczy ilości bożonarodzeniowych dekoracji świetlnych na terenie miasta. Biłgorajanie chcą, aby było ich więcej. Aprobatę wyrazili za pośrednictwem ankiety internetowej. Wzięło w niej udział ponad 1200 mieszkańców. Przeważały opinie, że ozdób świetlnych w mieście jest zdecydowanie za mało. Powinno być ich więcej wzdłuż głównych ulic miasta w formie tzw. dekoracji 3D, czyli np. figur, choinek, prezentów, sań, itp.

O wynika ankiety pisaliśmy tutaj: MIESZKAŃCY CHCĄ WIĘCEJ OZDÓB

Temat zakupu dodatkowych ozdób powrócił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja. Radny Tomasz Bednarz pytał, czy w związku z ankietą będą podejmowane jakieś kroki. – Co będzie zrobione w sprawie tej ankiety? Czy ozdób świątecznych będzie więcej? – pytał.

- Reklama -

Burmistrz Janusz Rosłan zdecydowanie stwierdził, że on nie będzie występował z inicjatywą zakupu dodatkowych ozdób świątecznych. Powód? W minionym roku z tego powodu został skrytykowany przez radnych. Chodziło o zakup choinki. Pisaliśmy o tym tutaj: PRZED URZĘDEM MIASTA STANĘŁA CHOINKA

– W ubiegłym roku była dość nieprzyjemna dyskusja czy kupować choinkę, czy nie. Podczas sesji absolutoryjnej spotkałem się z krytyką, że choinka była za droga. W związku z tym nie zaproponowałem zmian w budżecie, ale chciałbym, aby Państwo radni wiedzieli, jakie są oczekiwania mieszkańców. Jeśli uważacie, że trzeba dokupić oświetlenia świątecznego zgodnie z życzeniem mieszkańców, to myślę, że skarbnik będzie mógł te wnioski uwzględnić. Z mojej strony inicjatywy w tym zakresie nie będzie – twierdzi burmistrz Janusz Rosłan.

Inicjatywy nie było również ze strony radnych, więc nowych ozdób świątecznych na ulicach miasta nie zobaczymy.

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Aneta mówi

  Szkoda to po co była ta ankieta?? Mieszkańcy coś chcą to burmistrz i radni umywają ręce a jak diety sobie podnieść to nie pytają nikogo. To ludzie tworzą to miasto więc powinni się liczyć z ich zdaniem.

 2. az mówi

  Nie mieszkańcy tylko 1050 osób.
  Nie wiadomo kto i skąd zagłosował.
  Jeśli zainteresowani chcą większej ilości ozdób proponuję zrobić zrzutkę i przekazać urzędowi miasta.

 3. Obywatel mówi

  I bardzo dobrze teraz mają głos i co krytykowali burmistrza . Propozycja dla radnych, zrezygnujcie ze swoich diet za grudzień i zakupcie ozdoby Bożonarodzeniowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.