- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy chcą, władza nie reaguje

Mowa o ozdobach świątecznych. Mieszkańcy miasta zdecydowanie wyrazili jednoznaczną opinię, że chcą, aby na ulicach miasta pojawiło się ich więcej. Co na to władze miasta?

- Reklama -

Temat dotyczy ilości bożonarodzeniowych dekoracji świetlnych na terenie miasta. Biłgorajanie chcą, aby było ich więcej. Aprobatę wyrazili za pośrednictwem ankiety internetowej. Wzięło w niej udział ponad 1200 mieszkańców. Przeważały opinie, że ozdób świetlnych w mieście jest zdecydowanie za mało. Powinno być ich więcej wzdłuż głównych ulic miasta w formie tzw. dekoracji 3D, czyli np. figur, choinek, prezentów, sań, itp.

O wynika ankiety pisaliśmy tutaj: MIESZKAŃCY CHCĄ WIĘCEJ OZDÓB

Mulawa podziękowania

Temat zakupu dodatkowych ozdób powrócił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja. Radny Tomasz Bednarz pytał, czy w związku z ankietą będą podejmowane jakieś kroki. – Co będzie zrobione w sprawie tej ankiety? Czy ozdób świątecznych będzie więcej? – pytał.

Burmistrz Janusz Rosłan zdecydowanie stwierdził, że on nie będzie występował z inicjatywą zakupu dodatkowych ozdób świątecznych. Powód? W minionym roku z tego powodu został skrytykowany przez radnych. Chodziło o zakup choinki. Pisaliśmy o tym tutaj: PRZED URZĘDEM MIASTA STANĘŁA CHOINKA

– W ubiegłym roku była dość nieprzyjemna dyskusja czy kupować choinkę, czy nie. Podczas sesji absolutoryjnej spotkałem się z krytyką, że choinka była za droga. W związku z tym nie zaproponowałem zmian w budżecie, ale chciałbym, aby Państwo radni wiedzieli, jakie są oczekiwania mieszkańców. Jeśli uważacie, że trzeba dokupić oświetlenia świątecznego zgodnie z życzeniem mieszkańców, to myślę, że skarbnik będzie mógł te wnioski uwzględnić. Z mojej strony inicjatywy w tym zakresie nie będzie – twierdzi burmistrz Janusz Rosłan.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Inicjatywy nie było również ze strony radnych, więc nowych ozdób świątecznych na ulicach miasta nie zobaczymy.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Aneta mówi

  Szkoda to po co była ta ankieta?? Mieszkańcy coś chcą to burmistrz i radni umywają ręce a jak diety sobie podnieść to nie pytają nikogo. To ludzie tworzą to miasto więc powinni się liczyć z ich zdaniem.

 2. az mówi

  Nie mieszkańcy tylko 1050 osób.
  Nie wiadomo kto i skąd zagłosował.
  Jeśli zainteresowani chcą większej ilości ozdób proponuję zrobić zrzutkę i przekazać urzędowi miasta.

 3. Obywatel mówi

  I bardzo dobrze teraz mają głos i co krytykowali burmistrza . Propozycja dla radnych, zrezygnujcie ze swoich diet za grudzień i zakupcie ozdoby Bożonarodzeniowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.