- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy proszą o drogę

Mieszkańcy Józefowa mają utrudniony dojazd do swoich działek. Proszą władze gminy o jej budowę.

W imieniu mieszkańców ulicy Źródlanej wystąpił radny Jan Zielonka. Prosił on o wytyczenie drogi dojazdowej do działek budowlanych od strony stacji paliw przy SKR w kierunku ul. Leśnej na wysokości krawędzi lasu. Kilkudziesięciu mieszkańców podpisało się pod prośbą radnego, deklarując jednocześnie zgodę na nieodpłatne przekazanie gruntów gminie Józefów o szerokości około 10 metrów pod budowę drogi dojazdowej do ich posesji.

- Reklama -

Inwestycji szybko nie uda się zrealizować. Powód jest prosty. Brakuje środków finansowych. – Urząd nie ma zabezpieczonych środków finansowych na powyższy cel w budżecie gminy Józefów. Coraz trudniej pozyskać dodatkowe środki, które moglibyśmy na ten cel przeznaczyć – informuje mieszkańców burmistrz Roman Dziura. Wychodzi do mieszkańców z propozycją, aby właściciele działek pokryli koszty podziałów geodezyjnych. Następnie po ich wykonaniu i zatwierdzeniu urząd wypłaci odszkodowania za nabyty grunt pod drogę.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Adrian mówi

    Jak by droga była tylko wysypana to ludzie i tak nie potrafią jeździć po szutrach i doły robią miszczunie ciężkiej nogi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.