- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy Biłgoraja w obronie papieża

Nie tylko politycy i radni bronią dobrego imienia Jana Pawła II. Do naszej redakcji wpłynęło właśnie pismo podpisane przez organizacje i mieszkańców Biłgoraja.

- Reklama -

Stanowisko Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Rejon Biłgoraj oraz środowisk i organizacji patriotycznych Biłgoraja w związku z haniebnym atakiem polskich środowisk liberalno lewicowych relatywizujących i oczerniających postać oraz dziedzictwo największego z pośród Polaków św. Jana Pawła II.

W naszej ocenie ten bezprecedensowy atak, to druga po fizycznej, próba zabójstwa pamięci, o największym z rodu Polaków św. Jana Pawła II.
To również zamach, na polską kotwicę korzeni, wartości, patriotyzmu i jedności narodowej. Zamach najpodlejszy z Judaszowych, bo dokonywany polskimi rękami. Jan Paweł II, prawdziwy autorytet XXI wieku, nie zamknął się w historycznych komnatach Watykanu. JPII. zmienił bieg wydarzeń historycznych pielgrzymując po całym świecie z przesłaniem pokoju, podmiotowości przynależnej każdemu człowiekowi, tolerancji, dobra i prawdy. Jego homilii słuchały miliony. Już w dniu odejścia wielkiego Polaka do „Domu Ojca” cały świat skandując
„Santo Subito” jednoznacznie uczynił Jana Pawła II Świętym.

Św. Jan Paweł II będąc następcą św. Piotra, nigdy nie zapominał o własnych korzeniach, o dziedzictwie historycznym Polaków. O formowaniu intelektualnym, naukowym i moralnym, młodego pokolenia, o dawaniu świadectwa powinności, i obowiązku, polskiego patriotyzmu, i własnego Westerplatte.
Dziś trwa wojna cywilizacyjno kulturowa, wypowiedziana przez spadkobierców minionego systemu i liberałów, z polską aksjologią i polskim katolicyzmem. Walka z dziedzictwem i znaczeniem dla Polski i świata pontyfikatu i pamięci o polskim gigancie historii Janie Pawle II, którego dominujący wpływ na obalenie komunizmu jest nie zaprzeczalny. To brutalna i podstępna wojna, o młode pokolenie Polaków, z zastosowaniem starych, bolszewickich metod zniewalania, i zatruwania umysłów, proponując złudne wartości, i wolności, w stylu „rób ta co chce ta”.

Na przestrzeni ponad tysiąc letniej historii Polski jak puentował poeta, „Kościół,” był i jest, strażnikiem przeszłości, piastunem teraźniejszości, i drogowskazem przyszłości. Tej prawdy polskiego dziedzictwa nie pozwólmy zbezcześcić, ani sobie odebrać. Bądźmy razem, prawdziwymi, odważnymi świadkami i obrońcami naszych polskich wartości przypominając zawsze, wszystkim, i wszędzie, o heroizmie, wielkości największego z naszych rodaków św. Jana Pawła II, w imię przyszłości obecnych i kolejnych pokoleń Polaków.

Sygnatariusze.

1.Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Biłgoraj. Prez.Tomasz Książek

2.Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne Prez. Piotr Flor.

3.Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przyParafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju. Przewodniczący.- Henryk Grabias.

4.Stowarz. Oddziałów Partyzanckich WiN Prezes. ppł. Stanisław Krzysztoń.

5.Akademia Myśli Chrześcijańskiej. Koord. Stanisław Schodziński.

6.Rejon. Komitet Obyw. Ziemi Biłgorajskiej. Przewod. Marian Jagusiewicz.

- Reklama -

7.NSZZ „Solidarność” Zarząd Oddz. Biłgoraj. Przewod. Zbigniew Ryba.

8.Klub Radnych PiS Rady Miasta Biłgoraj. Przewod. Łukasz Pracoń.

9. Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy w Biłgoraju Przew. Tadeusz Ferens

10.Koło Przyj. Radia Maryja przy par.św Marii Mag.Przew. Elżb. Schodzińska

11.Biuro Radia Maryja przy par.pw.św. Jerzego w Biłg. Przew. Dołomisiewicz Teresa.

12.Rada Parafialna przy par. pw. Chrystusa Króla Przew. Jan Dudka.

13.Rada Parafialna przy par. pw.sw. Marii Magd. Przew.Stanislaw Kanty

14.Rada Parafialna przy par.pw. WNMP w Biłgoraju Przew. Marian Skubis.

15.Rada Parafialna przy par.pw.św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

16.Rada Parafialna przy par.pw. sw. Jerzego w Biłg. Przew. Henryk Grabowski.

FOTO: archidiecezjalubelska.pl

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Przed publikacją warto poprawić błędy.

 2. papierz mówi

  Dudka i dudka i organy pokazuje i choinki i świerki po ścięciu i pocięciu rozdaje i tacę zbiera i niedługo za proboszcza , i inne , to co on w domu robi?

 3. Ciekawy mówi

  Podobno, prawda sama się obroni!!! Więc, po co ten cały cyrk???

 4. Oj. mówi

  Typowo Polskie.
  Szkoda komentować i polemizować.

  1. raz sierpem raz młotem w czerw,,,,,,,, mówi

   wonnnn

   1. Oj. mówi

    Ty to młot czy sierp?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.