- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy Aleksandrowa alarmują. Policja chodzi po domach ?

W Aleksandrowie walka o linie wysokiego napięcia nie słabnie. Właśnie dostaliśmy informację, że w sprawę zaangażowano....Policję. -Policjanci jeżdżą po domach i pytają, czy podpisywaliśmy petycję - mówią nam zdumieni mieszkańcy Aleksandrowa.

- Reklama -

W Aleksandrowie napięcie zaczyna sięgać zenitu. I to nie napięcie z linii wysokiego napięcia, która jeszcze nawet nie powstała. Radni (w imieniu swoim i mieszkańców) zebrali podpisy pod petycją, gdyż chcą przesunięcia linii wysokiego napięcia, której budowa planowana jest przez środek niektórych działek należących do prywatnych właścicieli.

 

Pisaliśmy o tym tutaj:  https://gazetabilgoraj.pl/w-aleksandrowie-napiecie-nie-spada/

 

Pod petycją podpisało się około 200 osób. Coś jest jednak chyba nie tak, bo po domach zaczęli chodzić policjanci i pytać, czy mieszkańcy rzeczywiście złożyli podpis pod petycją:

-Policjanci jeżdżą po domach i pytają, czy podpisywaliśmy petycję. Jesteśmy w szoku co się tutaj wyprawia. Jakaś inwigilacja czy co? opowiada nam mieszkaniec Aleksandrowa, który twierdzi, że wie przynajmniej o 10 gospodarstwach domowych odwiedzonych przez funkcjonariuszy.

 

- Reklama -

KPP w Biłgoraju potwierdza, że rzeczywiście takie czynności sprawdzające są prowadzone:

-Policjanci KPP w Biłgoraju  prowadzą postępowanie sprawdzające związane z zawiadomieniem dotyczącym podejrzenia co do autentyczności podpisów na listach poparcia osób sprzeciwiających się przebiegowi linii wysokiego napięcia –  poinformowała Joanna Klimek, rzecznik KPP w Biłgoraju.

 

Zgłoszenie złożył Wójt Gminy Aleksandrów 29 września 2022.

 

fot. zdjęcie ilustracyjne

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.