kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcom Olszanki po prostu się chce (foto)

Z inicjatywy mieszkańców miejscowości Olszanka (gm.Turobin) wykonano renowację przydrożnego krzyża. Został już odnowiony i uroczyście poświęcony. Głównymi zaangażowanymi w prace byli mieszkańcy Olszanki, oraz panie z KGW pod Olchą.

- Reklama -

Wójt Gminy Turobin dziękował całej społeczności Olszanki, za ogromny wkład w kulturę, tradycję i ogromną pracę,którą wykonują przy renowacji symboli chrześcijańskich, oraz za to, że są zaangażowani w rozwój miejscowości i całej Gminy Turobin:

– Mieszkańcy sami dokonali wycinki modrzewia, z którego wykonano krzyż. Sami byli konstruktorami i to łącznie ze wszystkimi pracami ciesielskimi i dekarskimi. Krzyż jest nie tylko symbolem wiary, ale również symbolem ubogacenia naszej miejscowości. Kierowcy którzy przejeżdżają tamtędy, zatrzymują się i fotografują to miejsce. Obok krzyża jest również figurka dziecka, które się modli – mówi nam wójt, Andrzej Kozina.

urząd MArszałkowski projekt

Przypomnijmy krzyż w Olszance, został sfinansowany w ramach projektu „Obywatelskiego Roztocza”. Wniosek przygotowało KGW z Olszanki, a sympatyczne panie dostały na ten cel 5. tysięcy złotych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.