- Reklama -

Mieszkali z szerszeniami

13 sierpnia ok. godz 19.00 mieszkańcy Dąbrowicy (gm. Biłgoraj) zgłosili do Państwowej Straży Pożarnej, że atakują ich owady. Okazało się, że zbudowały sobie gniazdo na strychu w jednym z budynków mieszkalnych. Były to najbardziej niebezpieczne owady, czyli szerszenie.

– Jeden zastęp Powiatowej Straży Pożarnej z Biłgoraja wysłany został do agresywnie zachowujących się owadów, które znajdowały się na strychu budynku mieszkalnego. Były to szerszenie – mówi mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

szerszenie

- Reklama -

Gniazdo szerszeni strażacy zabrali do worka. Szerszenie w odległości mniejszej niż 5 metrów stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Ich miejscem na gniazdo na pewno nie są budynki mieszkalne. Szerszenie atakują wtedy, kiedy czują, że zagrożenie zbliża się do ich gniazda. Dlatego jeżeli zauważymy gniazdo tych owadów, najlepiej powoli się wycofać, by nie prowokować ataku.

Gdy gniazdo odnajdziemy latem, oznaczać to może, że mieszka już w nim nawet kilkaset szerszeni. Nie mamy zatem szans na samodzielne pozbycie się go. Należy wtedy skorzystać z  pomocy fachowców.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.