Mieszkańcy osiedla Rapy dyskutowali

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Rosłan, wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj Jarosław Bondyra oraz Mirosław Tujak. 

Włodarz miasta opowiedział o inwestycjach wykonywanych w mieście. Podkreślił, że trwa budowa parkingu przy dworcu PKS (ul. Pocztowa). Będzie to parking płatny. Wykonana zostanie również przebudowa ul. Cegielnianej. W planach było również wykonanie ul. 11go Listopada, Chmielewskiego, Kolberga, niestety nie udało się pozyskać dofinansowania ze środków zewnętrznych. W planach jest również wykonanie dokumentacji ul. Piaskowej i Sienkiewicza. Zaplanowano również budowę sieci monitoringu w mieście. Kamery mają pojawić się na sześciu  rondach.

Sporo miejsca poświęcono budowie nowego targowiska czy solarów. Największe emocję wywołała kwestia zanieczyszczenia miasta tzw. smogu.

Mieszkańcy osiedla dopytywali się kiedy mogą liczyć na wykonanie placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Burmistrz wyjaśnił, że co roku wykonywany jest plac zabaw w jednym osiedlu. W tym roku dla władz miasta niezwykle istotną inwestycją jest rewitalizacja Placu Wolności. Wyniki konkursu, do którego zgłoszono wniosek znane będą dopiero w III kwartale roku. Zaznaczył, że to ostatnia chwila na pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje. Trzeba z tego korzystać. W kolejnych latach przyjdzie czas na zadania drobne w osiedlach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.