Mieszkańcy doczekają się solarów

 

 30 grudnia 2016 roku władze miasta podpisały umowę na dofinansowanie projektu  "Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę w Biłgoraju". Na terenie miasta zostanie zainstalowanych 387 zestawów solarnych  oraz 73 kotły c.o. na biomasę. Wartość inwestycji to ponad 5,4 mln zł.  

Samorząd był jednak ostrożny z ogłaszaniem przetargu. Nie wiadomo było, czy zadanie ma zostać potraktowane jako roboty budowlane, czy jako dostawa urządzeń. Wątpliwości tych żadna z instytucji nie umiała rozwiać. Ostrożność była konieczna. W przypadku jakichkolwiek nieścisłości, niezgodności z przepisami jest ryzyko nałożenia korekty finansowej w wysokości nawet 20% lub utraty dotacji.

Problemy udało się rozwiązać. Wraz z początkiem nowego roku władze miasta rozstrzygnęły przetarg na montaż instalacji solarnych oraz kotłów na biomasę. Montaż nastąpi w tym roku. Wcześniej jednak urząd zwróci się do mieszkańców z informacją, jaką kwotę muszą zapłacić, aby móc skorzystać z dofinansowania. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.