- Reklama -

Mieszkańcy chcą drogi

Do Redakcji NOWej zgłosili się mieszkańcy miejscowości Ruda Solska (gm. Biłgoraj). Od kilku lat proszą władze gminy o remont drogi. Niestety, bezskutecznie.

Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nagłośnić problem złego stanu drogi. – Widząc fatalny stan dróg i brak zainteresowania władz powiatowych i gminnych oraz swoich posłów, zwracamy się do mediów o podjęcie działań zmierzających do wykonania nowej nawierzchni drogi biegnącej przez wieś Ruda Solska – mówią mieszkańcy.

- Reklama -

Istniejąca droga od lat jest w stanie krytycznym. Ciągłe "łatanie dziur" i posypywanie piaskiem jest tylko przykrywką, udawaniem władz, że droga jest wyremontowana. – Działania te nie dają poprawy stanu drogi i jest to tylko daremnym wydawaniem pieniędzy – mówią. Podkreślają, że żyją od wielu lat bez chodników, a to stwarza duże zagrożenie dla mieszkańców. – Jako ludzie tu żyjący mamy nie tylko złą drogę, ale brakuje też chodników. W innych miejscowościach gminy nawierzchnie chodników są wymieniane po raz kolejny – twierdzą.

Mieszkańcy podkreślają, że mimo ciągłych sygnałów do władz czują się ignorowani. – Postanowiliśmy zwrócić się do pani poseł Agaty Borowiec, która przyczyniła się w innych miejscowościach do budowy pięknych dróg np. relacji Biłgoraj Smólsko czy Brodziaki Edwardów oraz Aleksandrów Bukownica i wielu innych – dodają. Powstaną również nowe drogi relacji Szostaki – Aleksandrów, Bukownica – Wolaniny. Mieszkańcy apelują do ludzi dobrej woli o pomoc w budowie tak potrzebnej drogi. Argumentują, że drogę w miejscowości Ruda Solska udałoby się z powodzeniem wykonać we współpracy z Lasami Państwowymi, ponieważ jest nią wywożona duża ilość drewna z lasów. – Gdyby powstała nowa nawierzchnia, w co bardzo wierzymy, z pewnością służyłaby ona zarówno Lasom, jak i mieszkańcom Rudy Solskiej – twierdzą.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.