Mieszkańcy chcą chodnika i ścieżki rowerowej

 

O wybudowanie ścieżki rowerowej przy ul. Batorego apelował radny Tomasz Grabias. Obecnie fragment ulicy Batorego przebudowywany jest w ramach większego projektu przy udziale trzech samorządów: miasta, gminy i powiatu w ramach funduszy leśnych. Inwestycja powstaje dzięki współpracy poseł Agaty Borowiec z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych. W minionym roku nasz powiat został objęty programem pilotażowym. W tym roku przyszedł czas na kontynuację.

 Okazuje się, że ze względu na ograniczone możliwości finansowane zadanie obejmuje przebudowę nawierzchni, przebudowę przepustów i utwardzenie poboczy. Władze starostwa powiatowego widzą konieczność wyposażenia dróg w ścieżki rowerowe lub chodniki, lecz z powodu dużych potrzeb w zakresie poprawy nawierzchni w skali całego powiatu w pierwszej kolejności koncentrują środki na modernizację nawierzchni dróg.

Radnego jednak to nie satysfakcjonowało. Pytał, czy nie można było zastosować takiego rozwiązania jak w przypadku remontu ul. Różnówka Stawy. Inwestycja również finansowana jest z funduszu leśnego, ale tam samorząd miasta wykonuje ścieżkę rowerową.

Janusz Rosłan stwierdził, że jest to niezasadne. – Ta część ulicy Batorego jest przewidziana w ramach projektu Miejski Obszar Funkcjonalny. Dokumentacja tamtego projektu obejmie budowę ścieżki rowerowej i przebudowę tej ulicy. Dlatego też wydatkowanie własnych środków jest niezasadne – mówił. Nie powiedział, kiedy inwestycja może zostać realizowana.

W tym roku do programu udało się zakwalifikować trzy drogi na kwotę 5 mln zł. Programem zostały objęte:

–  Przebudowa drogi powiatowej nr 2946L Sigła – Stacja Kolejowa Krasnobród (kwota 1 mln  850 tys. zł),

– Przebudowa drogi o nawierzchni bitumicznej Różnówka Stawy nr 2999L oraz 2967L na odc. 1160 m.b. (kwota 1 mln 750 tys. zł);

– Przebudowa ciągu dróg powiatowych nr 2924L i nr 2927L na trasie Biłgoraj – Dąbrowica o długości 5,8 km (kwota 1 mln 150 tys. zł).

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.