- Reklama -

Mieszkańcy boją się o swoje życie

 
Mieszkańcy ul. Nowakowskiego długo wyczekiwali remontu swojej ulicy. Gdy powstała nowa nawierzchnia, kierowcy rozwijają duże prędkości. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.

Ulica Stanisława Nowakowskiego jest najdłuższą drogą gminną w naszym mieście, jednocześnie stanowi najkrótsze połączenie między drogami powiatowymi – ul. Graniczną i ul. Polną oraz drogą wojewódzką nr 858 ul. Krzeszowską. Ulica ta łączy tereny miasta Biłgoraj z terenami wiejskimi gminy Biłgoraj, przez co znacznie skraca dojazd mieszkańców wsi Sól, Dereźnia oraz mieszkańców zachodniej części miasta do ważnych instytucji publicznych takich jak: KRUS, Komenda Powiatowa Policji, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Przy ulicy zameldowanych jest blisko 400 osób, dlatego też poprawa dojazdu do licznych posesji przy tej drodze była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. 

Po wielu latach prób inwestycja została wykonana. Piach, kurz i doły zastąpił nowy asfalt. To jednak sprawia, że kierowcy rozpędzają swoje samochody, co stwarza zagrożenie dla mieszkanców. Prosili o progi zwalniające. To jednak jest niemożliwe. Dokumentacja techniczna ul. Nowakowskiego nie przewiduje progów zwalniających, dlatego też brak jest zasadności zmiany organizacji ruchu.

Sprawa bezpieczeństwa na tej ulicy została poruszona podczas zebrania Rady Osiedla Puszcza Solska. – Na tej ulicy jest tor wyścigowy. Jeżdżą, nie patrząc na znaki, wyprzedzają na zakrętach. Te znaki ograniczające prędkość bez urządzeń wymuszających zwolnienie jazdy nie mają sensu – mówiła jedna z mieszkanek. 

Proponowano, aby sytuacje, w których łamane są przepisy przekraczania prędkości zgłaszać na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ma ona służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Od początku jej funkcjonowania policjanci odnotowali tysiące zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło nieprawidłowego parkowania pojazdów i przekraczania dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości. Zgłosić można m.in. spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, złą organizację ruchu. Większość z nich została potwierdzona. 

Pamiętamy, że nie jest to narzędzie interwencyjne. Jeśli ktoś się spodziewa, że kliknie w dane miejsce, zgłosi problem i natychmiast pojawi się tam policja, jest w błędzie. W nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Problemy można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.