- Reklama -

- Reklama -

Miejski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Jak co roku na biłgorajskim Autodromie odbył się Miejski Turniej BRD. Drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywały test wiedzy teoretycznej, przemierzały tor sprawnościowy i Miasteczko Ruchu Drogowego, a także wykazywały się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwyciężyli najlepsi, zespoły ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju oraz Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. Gratulujemy.

W miniony piątek odbyły się miejskie eliminacje Turnieju BRD 2016 dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wzorem lat ubiegłych, uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Konkurs od lat odbywa się na biłgorajskim Autodromie. Pod okiem policjantów wydziału ruchu drogowego uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy na temat znajomości przepisów drogowych, następnie pokonywali tor przeszkód i pokazywali sprawną jazdę po Miasteczku Ruchu Drogowego. Dla dzieci przewidziano również test sprawdzający ich zakres umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z konkurencjami zmagały się 4 osobowe drużyny każdej ze szkół podstawowych oraz 3-osobowe w kategorii gimnazjów.

- Reklama -

Najlepsza w kategorii Szkół Podstawowych okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, z kolei w kategorii Gimnazjów zwyciężyli uczniowie Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju.

W kategorii indywidualnej laury przypadły najlepszym uczestnikom turnieju, byli to Marcin Żmijan uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju oraz Oskar Szkoda z Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Laureaci wezmą udział w Turnieju na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w Biłgoraju w dniach 28-29 kwietnia br.

Gratulujemy!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.