- Reklama -

- Reklama -

Miejski budynek pod hipoteką

Budynek, w którym znajduje się Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego, przechodzi remont. Trwają prace termomodernizacyjne.

- Reklama -

Aby budynek mógł być remontowany, potrzebna była zgoda Rady Miasta na zaciągnięcie hipoteki, ponieważ budynek jest własnością miasta. Radni zgodę wyrazili. Tym samym została ustanowiona hipoteka umowna do kwoty 2 mln 100 tys. zł w celu zabezpieczenia kredytu zaciąganego przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego SA przeznaczonego na sfinansowanie przebudowy, remontu i termomodernizacji przedmiotowego budynku.

- Reklama -

Już we wrześniu prezes BARR zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na ustanowienie hipoteki na
nieruchomości miejskiej, która jest użytkowana przez spółkę. – Takie działanie będzie dla spółki bardziej korzystne niż finansowanie prac ze środków własnych – argumentował Jarosław Bondyra, wiceburmistrz. Zaznaczył, że budynek ten pochodzi z 1930 roku i już w marcu zaczął produkować prąd dla mieszkańców, a jego projektantem jest Stanisław Szafnicki. – Jest to jeden z nielicznych historycznych budynków w mieście. Jeśli będzie odrestaurowany i przywrócony do użytkowania nie z pieniędzy miasta, to myślę, że jest to dla nas korzystne. BARR będzie spłacał kredyt – mówił.

– Dobrze, że budynek ten będzie przywrócony do świetności i to nie z naszych pieniędzy – stwierdził radny Jan Skrok. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.