Tom Gres

- Reklama -

- Reklama -

Miejski budynek pod hipoteką

Budynek, w którym znajduje się Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego, przechodzi remont. Trwają prace termomodernizacyjne.

Aby budynek mógł być remontowany, potrzebna była zgoda Rady Miasta na zaciągnięcie hipoteki, ponieważ budynek jest własnością miasta. Radni zgodę wyrazili. Tym samym została ustanowiona hipoteka umowna do kwoty 2 mln 100 tys. zł w celu zabezpieczenia kredytu zaciąganego przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego SA przeznaczonego na sfinansowanie przebudowy, remontu i termomodernizacji przedmiotowego budynku.

- Reklama -

Już we wrześniu prezes BARR zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na ustanowienie hipoteki na
nieruchomości miejskiej, która jest użytkowana przez spółkę. – Takie działanie będzie dla spółki bardziej korzystne niż finansowanie prac ze środków własnych – argumentował Jarosław Bondyra, wiceburmistrz. Zaznaczył, że budynek ten pochodzi z 1930 roku i już w marcu zaczął produkować prąd dla mieszkańców, a jego projektantem jest Stanisław Szafnicki. – Jest to jeden z nielicznych historycznych budynków w mieście. Jeśli będzie odrestaurowany i przywrócony do użytkowania nie z pieniędzy miasta, to myślę, że jest to dla nas korzystne. BARR będzie spłacał kredyt – mówił.

– Dobrze, że budynek ten będzie przywrócony do świetności i to nie z naszych pieniędzy – stwierdził radny Jan Skrok. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.