- Reklama -

Miejsce na ziemi, w którym żyjemy

Czym jest dom? Budynkiem z kilkoma pomieszczeniami, miejscem do spania i oglądania telewizji? Pokojem z łóżkiem i biurkiem? Czy jednak jest to miejsce, nieważne gdzie, w jakim mieście czy kraju, ale takie swoje, przyjazne? Czy dom tworzą meble czy ludzie w nim mieszkający? Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi? Czy ma znaczenie, jak i gdzie się mieszka, czy nie?
Na te wszystkie pytania każdy może sam sobie dać odpowiedź. A może te odpowiedzi nie będą jednoznaczne, tak jak i my nie jesteśmy tacy sami. Dla jednych domem będzie zawsze rodzina, dla innych miejsce, w którym mieszkają od lat. A jeszcze ktoś inny szuka bezpiecznej i cichej kryjówki przed zawirowaniami zewnętrznego świata. Dom dla każdego będzie inny.
Nie jest ważne, gdzie zaprowadzi nas los i gdzie nasze życie każe nam zamieszkać, dom będzie ważny. Czy jesteśmy typem wędrownika, czy domatora, każdy potrzebuje chwili wytchnienia w jego zaciszu. Ktoś lubi sielskie klimaty z dala od zgiełku miast, ktoś woli tętniące życiem arterie aglomeracji. Każdy wybór ma swoje wady i zalety. A są też tacy, którzy nie mają wyboru i muszą mieszkać nie tam, gdzie chcą, ale tam, gdzie muszą.
W obecnych czasach to kwestia wyboru. Jest wiele możliwości i nasz byt ograniczony jest jedynie granicą naszej wyobraźni. Lecz czy podejmiemy to ryzyko? 
Natalia Kyc, Redaktor Naczelna

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.